Aj keď na ceste medzi novinkami je už nejaký ten prvý vianočný materiál, ja som v tvorbe ešte stále ponorená medzi horúcimi farbami. Včera som dostala chuť vyskúšať niečo nové a tak som popri tom pripravila i dnešný fotonávod. Ide o hrkálkovú pohľadnicu, ktorú samo o sebe asi veľmi predstavovať netreba. Bežne na ňu stačí kúsok fantázie, dostatok penovej 3D pásky a kus acetátovej fólie. 
 
   V tej, do ktorej som sa pustila včera ja, ale netreba ani tú fóliu a dokonca ani tú penovú pásku. A hlavne, môžete hrkaciu časť umiestniť priamo na hranu pohľadnice, či iného projektu. V čom je ten zázrak? V obyčajnej organze. 
 
 
shaker
 
 
   Na prianie som si pripravila pohľadnicový základ a kus papieru. Plánovala som farbiť a tak som si vybrala iba štruktúrovaný biely papier .
 
shaker
 
   Do oboch som si vyrezávacou šablónou spravila na rovnakom mieste otvor. Rada na tieto účely využívam vyrezávaciu šablónu frame round lace, ktorá síce prioritne vyrezáva rámik, ale mne sa páči i typ otvoru, ktorý na papieri zanechá. (viac inšpirácie s ňou nájdete aj v tomto  staršom článku)
 
shaker
 
   Kým sa bežne na hrkálkové pohľadnice využíva 3D penová páska, pri dnešnom tvorení som ju nevyužila. Okolie otvorov som na oboch papieroch oblepila iba obyčajnou obojstrannou páskou
 
shaker
 
   Ako som vyššie spomínala, nijaká fólia. Na hrkaciu časť som využila organzu. (a preto treba použiť iba obyčajnú pásku, nie penovú) Odstrihla som si z nej dostatočne veľký kus, aby prekryl vyrezaný otvor a zároveň pretŕčal dostatočne na prehnutie. 
 
   Kus som nalepila cez pásku (viď foto) a uložila na organzu rôzne flitre a iné ozdôbky, ktoré som v hrkacej časti chcela mať. Následne som zvyšok trčiacej organzy prehla späť. Páska ešte lepila, ale na miestach som si pre lepší pocit pásku ešte raz naniesla. Pri ohýbaní si treba dať pozor, aby ste to ohli pekne zarovno pohľadnicového základu, ak teda robíte takúto pohľadnicu po okraji.
 
   Takto dosiahnete úplne jednoducho hrkaciu časť aj po hrane. Organzu môžete ale využiť aj pri klasickej verzii niekde v strede papiera. Je to rýchle a flitre  a iné ozdôbky sa medzi vrstvami pohybujú veľmi pekne a nezasekávajú sa. 
 
 
shaker
 
shaker
 
V rámci vianočnej prípravy aj verzia s hviezdičkami a vločkami. Takýto základ hrkací je veľmi tenký a na hrane si ani nevšimnete, žeby tam nejaká hrkálka bola. 
 
shaker
 
   Na zvyšok pohľadnice som vytiahla pomôcky na horúci embossing. Vytvorila si na akvarelový papier  bielym práškom obrysy kvetov. Tie som následne zafarbila akvarelovými fixkami Ecoline a vystrihla. 
 
shaker
 
   Vyfarbené razítko kvietku som vystrihovala detailne a ostrihla som z neho listy a kvet zvlášť. Dôvod bol ten, že som chcela kvietok dať o niečo vyššie než listy, na čo som použila penovú pásku
 
   Ako posledný som dorobila zlatým práškom na embosovanie nápis zo slovenskej pečiatky - všetko najpšie.
 
shaker
 
shaker
 
Použitý materiál:
 
štruktúrovaný biely papier
vyrezávacia šablóna - frame round lace
organza
flitre
 embossovací prášok biely
embosovací prášok zlatý
poduška na emgossing
teplovzdušná pištoľ
antistatický prášok
akvarelový papier
akvarelové fixky Ecoline
slovenská pečiatka - všetko najlepšie
obojstranná páska
penová 3D páska
 
Krásny deň ♥
 
 
 
Nazov obrázku