Sú papiere, ktoré si človek jednoducho obľúbi a potom sú dve možnosti, čo s nimi. Buď sa odložia, že taký krásny papier predsa využijem na niečom špeciálnom, alebo ak sa dá, zakúpi sa vo väčšom množstve, lebo čo ak potom už nebude. Jeden z papierov, ktorý som si už veľmi dávno zaobstarala v hojnom počte je zelený papier s ružičkami, papier Memories. Aj keď nenesie práve romantické farby, na mňa vždy pôsobil tak správne netypicky nežne s vlastnou dávkou romantiky. Preto, keď som si pred časom sadala k tvoreniu a chcela vytvoriť nejakú knihu hostí v netradičnom duchu, siahla som rovno po tento papier. 
 
    Svadobné knihy hostí sú na svadbách veľmi obľúbené, nakoniec, určite je príjemné nejaký čas po svadbe čítať všetko, čo do nej rodina a priatelia popísali. Dnes sa s vami preto podelím o inšpiráciu v zelených odtieňoch.
 
   Pri výrobe knihy som využila lepenkové dosky A5 rozmeru. Oblepila som ho klasickým bielym papierom vyššej gramáže. (ak nemáte s tvorením dosiek skúsenosti, oblepovanie dosiek bolo nafotené krok po kroku v tomto  článku). Následne som si zo spomínaného papieru Memories odstrihla o niečo menšie kusy, než je rozmer dosiek. Jeho kraje som poničila ničičom  okrajov. 
 
zelena_kniha_hostí
 
    Tento kus vzorovaného papiera som si priložila na dosky a podľa odhadu trhaním rozdelila na dve časti. Na pravom konci som túto roztrhnutú časť vyhla do hora a dola, aby na konci vznikol väčší priestor. Papier je obojstranný, takže ohnutá časť zostala pekne vzorovaná tiež. Práve túto druhú stranu papiera som využila tiež, odstrihla si kus a podložila pod roztrhnuté časti, tak aby papier bolo vidno. 
 
 
zelena_kniha_hostí
 
Následne som si ceruzkou naznačila miesta, kde som chcela umiestniť prechodky/nity. Vytvorila som pomôckou  dierky a umiestnila zlaté prechodky. Papiere som stále nelepila, aby som mohla prepchať cez otvory tenkú bielu stužku. Počas prevliekania som si ale papiere držala na doske, aby som mala predstavu o tom, ak veľmi stužku pritiahnuť a nestiahla papiere k sebe až moc. 
 
Len čo som mala stužku navlečenú, za pomoci obojstrannej pásky som všetky papiere na dosky prilepila. Nakoniec prišlo na rad dozdobenie vytvoreného priestoru na pravej strane. Využila som veľký kvietok magnolie a niekoľko menších ružičiek a pár drobností.
 
zelena_kniha_hostí
 
Posledným krokom bolo prilepenie nápisu Svadobná kniha hostí. Na lepenie som využila lepidlo Tacky glue. Na kraje dosiek som pripevnila kovové rohy zlatej farby, aby zladili s prechodkami. 
 
Len čo boli dosky hotové, narezala som si vnútorné papiere a všetko zviazala dokopy strojom na viazanie. A bolo hotovo.
 
zelena_kniha_hostí
 
 Použitý materiál:
 
obojstranný papier - Memories
Lepenka A5
ničič okrajov
kliešte Crop-A-Dile
zlaté prechodky/nity
obojstranná páska
papierové kvietky - magnólia
papierové kvietky - open roses
lepenkový výrez - Svadobná kniha hostí
lepidlo  Tacky glue
kovové rohy 
stroj na viazanie
krúžky na viazanie albumov
 
Krásny deň ♥