Ako som v minulom  článku o magických práškoch písala, prichádza pokračovanie. Keď sa vás Zuzka pri narodeninovom bloghope pýtala, aké články by ste radi privítali na blogu, tak veľa z vás si žiadalo mixed media. Rozhodla  som sa tieto dve témy spojiť a vytvoriť taký malý projekt- mixed magicals. Ako základ som použila čistý biely výkres, na ktorý som nalepila  trhané kúsky starých novín. 
 
magical-shakers
 
  Celú stránku som potom premaľovala bielou farbou. Nie nejak precízne, skôr len tak, aby som zjednotila povrch a aby farby následne krajšie ukázali. 
 
magical-shakers
 
   V ďalšom kroku som pomocou šablón a pasty  vytvorila štruktúru. Tie krúžky som vytvorila vrchnákom od lepidla, ktorý som namočila do pasty a len som robila stopy. 
 
magical-shakers
 
 
   Dlho som váhala nad výberom farieb a ako ich zladím. Pomohol mi s tým výber obrázka ktorý som chcela použiť. Použila som sprej od Lindy’s spray gang. Edícia Moon shadow mist sú spreje, ktoré sa skladajú z dvoch farieb, takže po ich nanesení máte na projekte dve farby. Znie to divoko, ja viem. Keď som ho prvýkrát použila, tak som tomu veľmi neverila, pretože to na papieri vyzeralo všelijako, len nie ako dve rozdielne farby. Skutočná krása sa ukázala po zaschnutí. :)
 
   Ten sprej som použila aj na môj projekt. Základ je hnedastá farba a v nej tyrkysová.
 
magical-shakers
 
 
Obrázok, ktorý som použila je výsek z papierovej sady Winter trails nr.628  a ešte som použila rozetku.
 
magical-shakers
 
 
   A na rad prichádzajú Magicals. :) Použila som tieto odtiene: Cowabunga Copper, Time Travel Teal, Cattail Copper Brown. Postupne som na papier nastriekala vodu a nasypala trochu prášku až vznikla táto podoba:
 
magical-shakers
 
   Bola som v pokušení sa s tým ešte trochu vyhrať, ale menej je niekedy viac. Použila som ešte pečiatky Rainbow nr.11 a čiernu podušku a sem tam som dala vzor. 
 
magical-shakers
 
   Biela rozetka mi na farebnom podklade dosť kričala tak som ju tiež prifarbila a nalepila.
 
magical-shakers
 
 
  Ako další prvok do mixed media som použila vyťahané motúziky zo starého vreca. Prilepila som ich na rozetku.
 
magical-shakers
 
   Na motúziky som nalepila obrázok, ktorý som trochu tupovala čiernou farbou a pridala som ešte text z papiera Photo Archive-Moments of Life.
 
magical-shakers
 
   A je hotovo. Ako vidíte, nie je to nič ťažké. Zvládne to každá z vás. Úplne hravo. Veď o tom to je.... o zábave. 
Ešte jedno upozornenie. Magicals sú sýte intenzívne farby ktoré farbia všetko, hlavne prsty, preto odporúčam používať rukavice. Hlavne keď v práci prichádzate do kontaktu s ľudmi. :)
 
Použitý materiál:
 
Magicals prášky - momentálne na objednávku, ale v januári sa objednávajú aj na sklad
papierové výseky - Winter trails nr.628
 
Do Nového roku Vám želám to najdôležitejšie: ZDRAVIE,
pretože keď ho máte, to všetko ostatné príde. 
 
anit