Pri výrobe májové diplomu, ktorý onedlho uvidíte na sociálnych sieťach, som pátrala po niečom čo bežne nevyužívam. Hlavne kvôli zadaniu, vždy sa snažím aspoň trošku aj diplom prispôsobiť podmienkam, nielen téme. Popri hrabaní sa na stole som narazila na starý akvarelový kvietok, ledabolo nakreslený a pofŕkaný a spomenula si na svoj dávny plán nafotiť výrobu papierových výsekov v akvarelových farbách. Kedysi som ich totiž potrebovala a dokonalá sada výsekov Windflower bola vypredaná.
 
  Keď ale človek nemá na výber a niečo potrebuje, rýchlo sa vynájde. Takže som si nejaké vytvorila sama, aj keď samotné kreslenie mi akvarelom zrovna moc nejde. Dokonalé na tom bolo ale práve to, že nebola potrebná dokonalosť. 
 
akvarel
 
  Vyrábala som si dva druhy. Prvý druh som odtláčala pečiatky vodeodolnou poduškou StazOn. Následne som úplne nepresne halabala vyfarbovala po okrajoch aj mimo nich. Využívala som akvarelové fixky ecoline a akvarelový štetec. 
  
akvarel
 
   Ako druhú možnosť, tam kde som nechcela aby bol čierny odtlačok, som využila pečiatku farbenú priamo na silikón. Prešla som ecoline  fixkami po pečiatke, priamo na nej kombinovala rôzne farby. 
 
akvarel
 
  Na fotke nižšie ide o kombináciu modrej a fialovej.
 
akvarel
 
  Dostala som takýto odtlačok. Tam kde sa mi niečo nezdalo pekné som to ešte dorobila fixkou alebo štetcom, podľa predstavy. 
 
akvarel
 
  Všetko bolo odtláčané samozrejme na akvarelový papier.  Takto som sa s tým chvíľku hrala, porobila si nielen kvietky ale aj motýle a pierka. Niektoré som aj pofrkla a následne všetko povystrihovala
 
akvarel
 
akvarel
 
  Plánujem jeden do fialova ladený layout, ale zatiaľ som pár kúskov použila a rýchlu jednoduchú pohľadnicu. Ako základ som využila fialový papier a naň štruktúrovaný biely.  Následne som navrstvila pripravené akvarelové obrázky a papierové výseky zo šablóny Garden Greens. Opečiatkovala niekoľkými hviezdičkami a nakoniec slovenským razítkom - Krásne narodeniny
   
akvarel
 
akvarel
 
  V starších článkoch od Bells nájdete niekoľko ďalších inšpirácií, ako využiť akvarelové papierové výrezezy. Napríklad na layout či iný projekt. 
 
Použitý materiál: 
 
ecoline fixky
pečiatka StazOn
akvarelový štetec
akrylový blok
pečiatky 
akvarelový papier
fialový papier
štruktúrovaný  papier
pečiatka  Krásne narodeniny
vyrezávacia šablóna Garden Greens
lepidlo Tacky Glue
obojstranná páska
 
Majte krásny deň ♥
 
yka