Tento mesiac máme pre vás naozaj výzvu a ideme vás možno trochu potrápiť. Ale veríme vám, takže to určite zvládnete. 

 

  Každý máme niečo čo tvoríme najradšej, alebo jednoducho najčastejšie. A zároveň máme niečo, čo netvoríme vôbec, alebo len veľmi málo. Či už preto, že nám to nejde, alebo len nevieme ako na to, či sme nikdy nemali dôvod sa tomu venovať. Niekto tvorí ako na bežiacom páse exploding boxy, niekto iný  možno nikdy takúto krabičku nevyrábal. Každý niečo také máme. A práve o tom bežnom tvorení, či skôr vystúpení z bežných koľají to bude. 

 

Téma: Preč z bežných koľají

  

Zadanie

  

  • vytvorte ľubovoľný papierový projekt, ktorý nebude vašou typickou tvorbou
  • vašou úlohou je vyskúšať vytvoriť projekt (či už typovo alebo štýlovo) aký nie je vašou bežnou tvorbou alebo ste ho nikdy netvorili, prípadne to jednoducho nie je vaša šálka kávy
  • má to byť projekt ako taký, mimo vašu tvorbu. Nestačí ak nepoužívate napríklad svorky brads, nejakú na projekt prihodiť. 

  

Trochu z pravidiel:  Projekt musí byť nový, vytvorený pre túto challenge (teda žiadna fotka z času skoršieho ako bola vyhlásená súťaž), ale ak sa ním chcete pochváliť na blogu či fb skôr, pokojne tak urobte :) ) 

Nie je to nutnosť, ale pre zachovanie jednoty by bolo dobré, keby fotka mala na šírku aspoň 820 pix. Je to šírka na ktorú fotky upravujem.

  

Kam a do kedy: Fotku súťažného projektu posielajte na email info@scrapworld.sk do polnoci 31.05.2019 s predmetom CHALLENGE MAJ 2019

  

Výhra:
 
- šablóna Swirls a Dabber acrylová farba
- ručne robený diplom k téme (tie staršie nájdete napríklad na našom instagrame)
 
Ako vždy, druhá, náhodne vylosovaná osoba získa 5% zľavu na nákup materiálu. 
  
 
Projekt na inšpiráciu:
 
 
  Keď som premýšľala do čoho sa pustím v rámci ukážky pre inšpiráciu ja, napadlo ma mixed media tvorenie. Zuzka už v rámci inšpirácie na blogu dala viacero príspevkov s touto technikou, ale zistila som, že na to by som potrebovala kopu materiálu ktorý doma nemám, plus, chcela som tvoriť niečo pre seba. Tak som sa zadívala na takú krabicu ktorú mám vo vzorkovni, plnú fotiek a dvoch šanónov, ktoré majú byť jedného dňa dva albumy z vysokej školy. Odkladám to už strašne dlho, rok čo rok si poviem že to konečne dolepím, ale pravda je taká, že tvorenie layoutov mi moc nejde. Strávim nad jednou stránkou hodiny, presúvam tom a premýšľam, ako to ľudia robia že majú také nádherné stránky :)
 
  Takže som si povedala, že moje vykročenie z bežných koľají bude práve scrapbook stránka. Zároveň som dala sama sebe podmienku, že nebude taká príliš textová-dokumentačná. Lebo väčšinou ak si niečo lepím, tak presne niečo také. Kde popíšem tristo spomienok k danej veci. 
 
  Začala som preto lepiť prvý layout. Je nakoniec celkom jednoduchý, ale naozaj nebudem hovoriť, ako dlho som pri ňom sedela. Je to už dávno čo som lepila stránku a v mojom prípade je to naozaj krok mimo bežnú tvorbu či zónu komfortu. Porušila som tam ale svoju vnútornú podmienku o texte, lebo nakoniec som tam ten text chcela dať, keďže si tam fotky z natáčania relácie Čo ja viem, proste spomienky pýtali. 
 
scrapbook
  
  Takže, len čo som dolepila stránku (a výnimočne s vedomím že mi to zaberie určite strašne veľa času som začala aj dosť v predstihu tvoriť) som vytiahla ďalšie fotky, že nie nie, musím sa snažiť viac. Žiadne dlhé texty čo zaberajú miesto. Ako pozadie som chcela nejaký nevýrazný ale pritom pekný papier. Papiere When lilac bloom majú síce jednu stranu poriadne výraznú a páčia sa mi tie kvety na nich, ale zároveň majú výborne využiteľnú aj tú druhú stranu. 
 
 
scrapbook
  
  K fotkám som si vytiahla sadu nálepiek Let´s party od Echo Park, keďže som chcela zlepiť dvojstránku z tajnej narodeninovej oslavy. Veľmi často, aj v tomto prípade, si aj napriek tomu že ide o nálepky, podliepam niektoré penovými 3D štvorčekmi. Nielen preto aby to bolo také viac 3D, ale zároveň mi to uľahčuje život a lepenie, keď ešte neviem či nálepku naozaj nalepím tam kde ju prvý raz položím. 
 
scrapbook
 
  Formát môjho albumu je 8x8, takže mimo nálepiek a fotiek som tam prilepila lepidlom  už len niekoľko flitrov a bolo hotovo. (znie to akoby som to mala za chvíľku, ale mám pocit že by som za ten čas aj zápisník urobila :D) 
  
 
scrapbook
 
  Fotiek bolo viac ako len tie tri, rovnako sada obsahuje veľa veľa ďalších nálepiek, takže som si dorobila ešte aj druhú stránku. Chcela som tam dopísať niekoľko viet o tom ako to bola naozaj tajná oslava ako z amerického filmu, ale nebolo na text miesta, tak som si vytvorila jednu fotku ako otváraciu. Je to tá vpravo dole. Aby sa to nevyklápalo keď nemá, pripevnila som tam strelku (nie som si istá ako sa to po slovensky volá :D ) svorkou brads, aby som ju mohla otáčať a text sa otváral len keď bude treba. 
  
scrapbook
 
  Bez hanby priznávam, bolo to pre mňa časovo  náročné, práve preto že layouty už dlho netvorím. Ale nakoplo ma to a už som stihla polepiť aj štvrtý a hádam to zase na rok dva neodložím kamsi bokom. 
 
  Dúfame, že aj vás aktuálna challenge privedie k niečomu novému, aj keď to možno nepôjde úplne ľahko hneď. Už teraz sa tešíme na vaše projekty a vy sa môžete tešiť na príspevky od dievčat z DT tímu. Aj ony robili svoje kroky pomimo svoju tvorbu.
 
 
Majte krásne májové dni ♥
  
yka