Skôr ako sa pustíme aj tu na blogu oficiálne do aktivít v novom roku, je čas vyhodnotiť poslednú challenge roku 2020. Veľmi ma teší, že ste okrem fotiek vždy niečo pekné napísali a že sme rok ukončili spomienkou na niečo pekné či za niečo za čo sme vďačné. 
 
  Tu sú všetky príspevky spolu s textami, verím, že vás tiež zahrejú na duši. 
 
1. Petra Knuth
 
Tento rok som veľmi vďačná za strechu nad hlavou. 
 
Lebo : 
- ak mám strechu nad hlavou, mám domov
- ak mám domov, mám rodinu
- ak mám rodinu, mám šťastie a lásku
- ak mám rodinu šťastie, lásku aj strechu nad hlavou mam aj peniaze, ktoré povedzme si úprimne potrebujeme a robia nás šťastnými.A na tie môj manžel tvrdo pracuje pod našou strechou, aby sme zaplatili za tú našu strechu. ( Úver)
- ak mám pracujúceho manžela pod našou strechou, mám aj šťastie aj lásku aj peniaze a aj zdravie a dobrovoľná karanténa je ako dovolenka.
 
... Lebo ak mám strechu, nezmokne mi scrap materiál :D
 
challenge
  
2. Aralka
 
 To nejpříjemnější a nejkrásnější, co mě letos potkalo, byla určitě výhra v soutěži o nejkrásnější zahradu roku 2020 :-)   Svoji zahradu  mám sice už  20 let,  ale její založení  a následná údržba  mě stála hodně trápení a hodně sil a po pravdě je to čím dál tím těžší....takže ta výhra mě velmi, ale velmi potěšila, mám radost, že jí pochválil i odborník zahradní architekt a líbila se i lidem.
Kdyby měl někdo chuť si jí prohlédnout, zde jsou fotky.
  
challenge
 
3. Petronelka
  
Som vďačná za to že mám svojho vlastného psa ktorý sa volá Baja. Chodím z Bajou na agility.
   
challenge
   
4. Fidula
   
Naše rodina se rozrostla o nového člena - malou Aničku. To byla největší a nejradostnější událost tohoto podivného roku. Ale protože už mám nějak přemiminkováno, nakonec jsem se rozhodla zpracovat neskutečný zážitek, který jsem stihla ještě do vypuknutí toho koronavirového šílenství - představení Jaroslava Duška "Čtyři dohody". Žila jsem z toho hodně dlouho. 
 
challenge
 
5. Katarína Jasenovcová
 
Máme syna ktorý na Mikuláša oslávil 2 roky a s ním bol celý rok výnimočný. Vidieť ho ako spoznáva svet a učí sa je skvelé. Dá sa povedať, že tento rok a daná situácia dokonca bola pre nás aj dobrá, lebo sme boli viac všetci spolu doma, tak sme si to užili. Mnohé momenty sú zábavné, také bolo aj vianočné fotenie. Kým malý spal nachystala som kulisu a keď vstal tak som sa ho snažila rýchlo odfotiť, najlepšie dopadli úplne prvé dve snímky, na ostatných mi už tie kulisy rozoberá a vianočné gule skončili nakoniec ako loptičky :))
 
challenge
 
 6. Lenka Pravdová
  
 Kedže milujem polia, akékoľvek...pšeničné, makové, slnečnicové, repkové... vždy sa teším kedy si v ňom spravím fotkku s Terezkou. 
 
challenge
 
7. Katarína Molnárová
  
Fotka je z marca, keď bola prvá vlna a náš Matúško začal v 11.mes. chodiť. Vzhľadom k situácii, prvé dva týždne sme boli zavretí doma a keď sme sa odhodlali aspoň pred bytovku, takto krásne už cupital. 
 
challenge
 
8. Lucia Buláková
 
 Pred rokom a pol som zacala chodit na klavir a to je jedna z mala veci, ktora sa v tento rok nezmenila...a vzdy ked mam hodinu tak sa tesim, ze si oddychnem a vypustim z hlavy vsetko zle... 
  
challenge
 
9. Andrea Vašková
 
 Tento rok bol v znameni rodiny a uzivani si a radosti byt spolu ako rodina. Tento rok bol o nieco narocnejsi ale o to viac sa tesime, ze sme zacali budovat vlastnu strechu nad hlavou, ze deti a my sme zdravi, ze syn uspesne zvladol adaptacny proces v skolke, ze aj ja som sa opat vratila do prace a som spokojna. Treba sa tesit z malych radosti ako aj to ze som splnila moje precavzatie (zucastnit sa mesacnych challenge po cely rok) a bonus k tomu bol, ze som aj vyhrala :) za co som vdaca a tesi ma, ze moje prace sa pacia.
 
challenge
  
10. Viera Gáborová
 To pekné z roku 2020 je moje prvé vnúča...Filipko... dodávať,že ho všetci milujeme je zbytočné. ♥
(nebola som si istá či verejne zdieľať aj zvyšok emailu, tak len dodám, že Filipko je šťastné usmiate dieťa, ktoré napriek zdravotným komplikáciam nosí úsmev na tvári a žiadne obmedzenia ho v tom nezatavili ♥)
  
challenge
 
11. Mária Vallová
 
Dielko je album pre neterku, ktorú som rok, pre všetky okolnosti vo svete v súvislosti s Covidom, nevidela. Zasnený, jemný, ako naša Danielka ♥ 
 
challenge
  
12. Erika Bančanská
 
Leporelo nesie názov Follow your dreams, pretože aj v ťažkých časoch treba byť pozitívny a nevzdávať sa svojich snov. Tento rok som si jeden splnila aj ja. A to tým, že som každý mesiac niečo vytvorila, aj keď nie vždy som bola spokojná. Ale aspoň mám na čom pracovať. :-)
 
challenge
 
 Decembrovým víťazom sa stáva projekt číslo 2, teda Aralka. Gratulujeme! Pri žrebovaní zľavy sa usmialo šťatie na číslo 10. Viera Gáborová. Taktiež gratulujeme. 
  
  Dnes tu výnimočne nekončíme, pretože to bola predsa posledná challenge a treba vyhodnotiť ešte niečo ďalšie - celoročnú účasť v našich challenge. A že vás je dosť, ktoré ste sa popasovali so všetkými zadaniami. :) 
    
  Všetky nažlto vyznačené čaká diplom a prekvapenie a ja vám zo srdca ďakujem i gratulujem. Zároveň ak som sa pomýlila a niekomu niečo nezarátala, určite mi napíšte. Som len človek, teda bytosť omylná a rada to opravím ak by sa niečo také stalo. :) 
  Diplomy s prekvapením budem pravdepodobne posielať až vo februári, je vás dosť a chcem ich poslať naraz a samozrejme chcem, aby bol celoročný diplom nejaký výnimočný :) 
   
challenge
  
  Na záver chcem poďakovať všetkým, ktoré ste sa počas roka zapojili a tvorili tak súčať tohto blogu. ♥ 
 
yka