Ahoj ahoj. Dnes bude nášim kamarátom TMA. Dúfam, že sa jej nebojíte. Veď práve tma, dá skutočne vyniknúť svetlu. Keď som si u Ivky objednávala drevený rámik , nemala som celkom jasnú predstavu o tom, ako ho využijem. Prvý nápad bol, že vyrobím nejakú peknú dioramu. Téma decembrovej challenge je vytvoriť projekt  kde bude prevládať biela farba. Rozmýšľala som, či niečo k tejto téme vytvorím, keď zrazu ako fatamorgána sa mi na obzore zjavil môj rámik. :) A jasná predstava čo s ním.
 
 
   To čo som nikdy neskúšala ale vždy sa mi to páčilo. SHADOW BOX. Ak neviete čo to presne je, tak sa dozviete. Celý princíp spočíva vo vrstvení vystrihnutých motívov, čím dosiahneme akoby vystúpený obraz. Vytvoriť môžeme čokoľvek: les, podmorský svet, fantasy ...Ja som na prvýkrát stavila na istotu a motív som si stiahla z internetu. Mala som sedem vrstiev z bieleho papiera, medzi ktoré som dala pás kartónu, aby vrstvy k sebe nepriliehali. 
 
shadow-box
 
   Vravíte si ok, to môže byť celkom pekné, ale načo k tomu rámik a hlavne čo s tým má tma? Tak celý motív sa vloží do box-u pretože potrebujeme pozadie.... medzi pozadie a samotný motív sa dajú svetielka.
 
shadow-box
 
   Ak Vám teraz svitlo, že keď bude celý motív podsvietený, že to  bude ešte krajšie, tak máte odpoveď na otázku, čo s tým má tma. Práve tá celé dielo dokoná. Veď sa pozrite..
 
shadow-box
 
Nie je to úžasné? Ja som zo svojim prototyp-om nadšená. Témou challenge je biela farba...hmm podmienku som splnila, hoci ju vo finále vôbec nie je vidieť .Zase tá mágia :)
 
Použitý materiál:
 
drevený rámik  
skalpel
nožnice
 
Prajem Vám všetkým krásne sviatky plné radosti a snehu.
 
 
 
anit