So začiatkom roka asi všetci tak trochu premýšľame nad starým rokom a bilancujeme, aký bol. Čo sa nám udialo, dobré či zlé, čo sme sa naučili a kam sme sa v živote posunuli.

  

  Predošlé roky som zvykla prvý článok venovať fotkám „zo zákulisia“, ale tento rok ako som tak nakukla do mobilu ich veľa nemám. Takých, ktoré by ste ešte nevideli na Scrapworld instagrame :)

  Napriek tomu píšem tento novoročný článok a chcem Vám v ňom všetkým poďakovať za vašu priazeň, milé slová a často krát veselé emaily so zážitkami z tvorenia. Vážim si každú jednu objednávku i spätnú väzbu, i trpezlivosť a pochopenie, keď sa občas chybička stane :)

  

  Prajem Vám do nového roka 2020 veľa kreativity a splnených prianí. Aby ste boli predovšetkým zdraví, vy i vaše rodinky, milovaní a šťastní. Nech každý večer líhate do postele s úsmevom, aký skvelý bol váš deň.

  

  Ako som spomínala, moc fotiek som tento rok nenarobila. Zvyčajne len fotím balíčky ktoré putujú do stories na instagram, nech sa máte na čo tešiť, ale pár som ich našla, tak sa môžeme spoločne pozrieť, ako to vyzeralo na vzorkovni v roku 2019. Ani to nejdem nazývať serióznym pohľadom do zákulisia, lebo kopa fotiek sú nejaké hlúpostičky :)

   

  Prvý balíček ktorý minulý rok dorazil bol od Studio75, takže stôl zabrali základy albumov a krúžky.

 
scrapworld
  

  Začiatkom roka ste si tiež menili ATC kartičky z prvej vyhlásenej výmeny a pokračovali ste tak so zadaniami od Zuzky po celý rok. Tí ktorí sa zapájate to poznáte, ale ak niekto stále ATC kartičky nepozná, tak v našej skupine na FB sú albumy s fotkami ku všetkým doterajším témam :)

  

  Čo sa tých balíčkov týka, milujem i nenávidím rozbaľovanie lepenkových výrezov :D 

  Ono to totiž začína tým nadšením a obzeraním noviniek a potom prichádza to triedenie, čo už taká sranda nie je :D Zvyčajne ide o dvesto-tristo rôznych druhov, ktoré len do poradia podľa faktúry triedim aspoň hodinu. :) A to je tiež dôvod, prečo aj predobjednávky už nespracujem za deň, ako som sa kedysi veľmi silno snažila :)

 
scrapworld
 

  Vo februári som objavila neplánované využitie foamiranu. Okrem výroby kvietkov som zistila, že sa dá využiť aj na cosplay, čo je taká aktivita, pri ktorej si vyrábate kostým podľa filmovej/seriálovej/hernej/anime/nejakej postavy. My to doma robíme rekreačne na akciu kde brávam brata a nemáme na to skoro žiadne originál materiály, takže striháme a režeme čo príde. Prvoradý je vozík môjho brata, ale keďže ho v súťaži doprevádzam, robievam masku i sebe. No a hľa, foamiran som zaradila do výborných pomôcok :D Na fotke časť náplecníka z plášťa, vyrobený celý z neho a kúsku kartóna. Ale využila som ho skoro na všetky zlaté ornamenty na šaty. Ak by niekto chcel vidieť ten cosplay čo to je ako také, klik sem, nejdem vás tu trápiť tými fotkami. :)

 

scrapworld
 

V apríly sa rozhodol potrápiť ma notebook. Ako mnohé viete, dočasne bol neschopný práce, keďže sa jedno ráno nezapol. Človek vie, že je naň odkázaný, ale ako moc, to zistí až keď mu nejde. Nemohla som sa dostať k výrobe faktúr a celkovo k účtovníctvu, takže to boli celkom kruté dva týždne so stresom, aby všetko mohlo fungovať, keď len v provizórnom režime.

  

Provizórny režim vyzeral asi takto, požičala som si od ocina mini notebook a pripla k nemu veľkú klávesnicu, lebo ako osoba čo využívam prstoklad ma to na malej zabíjalo :D

 

scrapworld
 

  Tento rok som na vzorkovni stretla ďalšie z vás. Vždy sa teším na nové i už známe tváre a zároveň je to vždy chvíľa, kedy si poviem že treba upratať. Lebo aj keď tam mám obrovský stôl, vždy tvorím na tom menšom, ktorý bol pôvodne zamýšľaný ako pracovný – na notebook a robenie max. s papiermi z účtovníctva.

   

  Realita je ale zvyčajne takáto. Až na ten facebook v pozadí, zvykne tam byť pustený youtube s hudbou :D

   

scrapworld
   

  Takže keď sa ohlásite, že plánujete zastávku po balík, alebo si niečo vybrať, zvyčajne ako prvé balím veci a rýchlo zametám a upratujem. :)

  

  Občas sa návšteva na vzorkovni objaví nečakane, pre obe strany. :) K čomu je taká milá tohtoročná príhoda, kedy k ocinovi, ktorý kreslí nábytok prišla pani aj s dvomi synmi. Tí sa samozrejme u neho v kancelárii (je na konci chodby oproti vzorkovni) nudili a ocino ma poprosil, či ich nezabavím ak mám čas. Tak som ich posadila k veľkému stolu a dala pečiatky a naučila ich využívať akvarelové pastelky, nech si trochu maľujú. Okrem toho že boli trošku špinaví od podušky, sa im robenie pohľadníc natoľko zapáčilo, že keď si po nich prišla mamina, akosi sa im domov nechcelo. Tak sa v scrapbook svete objavila nová zákazníčka, lebo musela domov pečiatky nakúpiť, nech môžu doma pokračovať :)

  

scrapworld
  

  Jedna z vecí ktorú moje hanblivé ja neustále odkladá a zároveň chce je robenie kurzov. Už som sa na to bola veľa krát pýtaná a neustále odpovedám, že je to na pláne, ale dosť ma táto možnosť stresuje. Naozaj som si už na to chystala veci a zároveň...no ako viete, žiaden som ešte nevyhlásila. Ale dala som si taký malý súkromný tréning robenia zápisníkov.

  

  Taká zaujímavosť, udialo sa to niekedy v septembri a za zvukov vianočných pesničiek na želanie tuto slečny, Bašky . :)

 

scrapworld
 

  Minulý rok som do článku dávala fotku v krabici a jednu som si robila i tento rok, pretože bola ešte väčšia než tá minuloročná. Ak sa budete chcieť niekam poslať, rada sa podelím :D

 
scrapworld
 

Našla som tiež v mobile fotku svojho 3D stavania. Torty a páriky som stavala už veľa krát, ale keď som si vyložila všetky „súčiastky“ na písací stroj, chvíľu som sa tak dívala že fú, k tomuto nedávajú návod?

 

scrapworld
 

  Posledná fotka patrí toľko krát spomínanému záhadnému veľkému stolu, ktorý je zvyčajne zahádzaný novým tovarom, papiermi alebo niečím. Zriedkakedy ho je vidieť, čo predstavuje časový termín pre raz až dva krát do roka. A keď je uprataný a otvoria sa dvere, tak to zvyčajne vyzerá takto:

   

Kamarátka príde „ty máš uprataný stôl!“

Ide okolo strýko, otvorí dvere: „aha stôl!“

Oco mi donesie kľúče: „ty si upratovala?“

  

Ako na fotke ale môžete vidieť, nadšene som ho fotila skôr ako som pozametala a upratala fólie z čerstvo vyložených papierov :) (a očividne sa mi aj ruka triasla :D)

  

scrapworld
 

To je záver tohto vážno-nevážneho článku. Mala som v pláne povedať vám o nových veciach čo sa plánujú, alebo dúfam že budú, ale nechám si do už čisto vážneho článku :)

  

Nateraz vám len prajem úspešné vykročenie do nového roka ♥

 

yka