Pretože sa Vianoce blížia rýchlim krokom, ukážem Vám jednoduchú dekoráciu, ktorú si možete sami vytvoriť a môžete sa z nej tešiť, tak ako ja :)

 

  Pri tvorbe som použila farby v spreji, ktoré sa väčšinou používajú pri papierovej tvorbe, ale uvidíte, že to pôjde aj na iný materiál, napr. taký kov.

 
lampas
 

  V prvom rade budete potrebovať nejaký lampáš. Ja som mala doma v tvare domčeka, ale kludne to môže byť aj taký klasický – guľatý, hranatý.

 
lampas
 

Lampáš som dobre umyla, aby bol čistý od akejkoľvek špiny a naniesla som naň pomocou šablónyštruktúrovacej pasty vzor. Aby sa mi vzor rýchlejšie presušil, použila som horkovzdušnú pištoľ. Následne som celý lampáš natrela bielym gessom. A opäť presušila horkovzdušnou pištoľou.

 
lampas
 

  Na lampáš som naniesla modrú farbu v spreji. Ó áno, tu sú tie spomínané farby, ktoré sa vo väčšine prípadoch používajú na papier. Pretože sa ľahko nanášajú, dajú sa použiť aj na iný materiál. Odporúčam, ale naniesť už spomínané gesso.

  Farbu si zvoľte podľa potreby, chuti a nálady. Presuším horkovzdušnou pištolou, najlepšie každú stranu zvlášť hneď po nanesení farby.

   TIP: Ak mi príde farba príliš tmavá, nanesiem na ňu trocha vody z rozprašovača, tá mi farbu zjemní.

 

lampas
 
 

  Na nanesenú farbu v spreji som použila klasickú bielu akrylovú farbu, ktorú som opatrne naniesla jemným štetcom. Na štetci stačí, keď je málinko farby, aby na nestalo, že ho nanesiete veľa.

lampas
 

  Ďalším krokom je nanesenie hnedej farby distress v poduške. Nanášala som pomocou tupovača na okraje lampáša a aby som zvýraznila vzor zo šablóny, tak aj na tento vzor.

lampas
 

Potom som vzala gázu z lekárne a nastihala som ju na menšie kúsky. Každý jeden kúsok som „ponaťahovala“ a nalepila na vrch lapmáša.

 

lampas
 

  A potom hor sa na ozdobovanie :) Kvet som vyrobila z bieleho Foamiran-u za pomoci šablóny do Xpress-u. Rovnako aj vetvičky ihličia boli vyrezané so šablónou, ale tie sú z papiera, aby dobre držali tvar.

  Celé to môžete dozdobiť lepenkovými výrezmi, alebo inými papierovými výrezmi, ktoré si vyrobíte pomocou vyrezávacích šablón. Dozdobiť a zjemniť je možné aj pomocou perličiek.

 

lampas
 
lampas
 

Použitý materiál:

 

Šabóna

Štruktúrovacia pasta

Horkovzdušná pištol

Farba v spreji

Nádobka s rozprašovačom

Poduška mini distress - vintage photo

PVA lepidlo

Papier

Aplikátor ( tupovač )

Lepenkové výrezy

Perličky

Vyrezávací stroj XPress A4

 

Pekný deň.

 

zuzka