Ahojte,

 

  keďže sa blížia vianočné sviatky, ukážem vám tvorbu papierových tašiek, ktoré si môžete doma vytvoriť úplne samé a úplne jednoducho. A môžete do nich vkladať nakúpené darčeky a bude to, verte mi, originálne.

 

  Jedinú pomôcku, ktorú budeme potrebovať a ktorá nám uľahčí výrobu celej tašky je Ryhovacia podložka na darčekové taštičky. Samozrejme je potrebný aj papier :)
 
taska
 

  V prvom rade je potrebné si papier narezať na potrebnú veľkosť. Veľkosť papiera na papierovú tašku nájdete v priloženom letáčiku aj všetky kroky, ktoré musíte urobiť, aby sa vám taška krásne naryhovala.

 

  Je to úplne ako sa hovorí „ízi-pízi“ takže to určite zvládnete :)

 

taska
 

  Po naryhovaní krabičky je potrebné, tak ako je naznačené na obrázku, odstrihnúť konce papiera, aby sa to nalepilo a nič neodstávalo.

 

taska
 

  Potom sa nalepí obojstranná páska, tak ako je to naznačené na obrázku. Jedna obojstranná ide na bok, kde sa odstrihával bok papiera, a jedna páska ide na spodok tašky.

 

taska
 

  Následne sa spoja oba „konce“ papierov a vznikne akoby „tunel“.

 

taska
 

  Potom sa ohnú kratšie strany spodku a na ne  sa ohnú väčšie strany a tá jedna sa zalepí a tým pádom sa vytvorí spodok tašky.

 

taska
taska
 

  Vrch tašky je možné urobiť viacerými spôsobmi. Ja som napr. pri jednej taštičke ohla vrch papiera asi tak na 3 cm a pomocou knihárskej kosti som poriadne prešla ohnutú časť, aby dobre držala tvar. Pomocou dierovača som spravila dve dierky, do ktorých som navliekla stuhu.

taska
 

  A potom sa taštička už len dozdobí podľa chuti a podľa príležitosti. Ja som ju vyzdobila vianočne, lebo budem do nej vkladať darček. Viem si ich predstaviť ozdobené aj rôznymi papierovými výrezmi.

 
taska
 

  Druhú tašku som urobila trocha inak...na vrch som použila pás papiera, na ktorý som vytvorila papierovú čipku pomocou raznice.

 

taska
 

  A miesto dierok ako pri prvej taške som nalepila „suchý zips“. Taška je dosť vysoká, takže sa do nej zmestí napr. aj fľaša vínka. Ak pôjdete na návštevu, môžete takto originálne zabaliť akékoľvek tekuté darčeky :). Ozdobiť sa môžu rôznymi papiermi ale aj lepenkovými výrezmi. Vynikajúce sú aj Slovenské pečiatky k rôznym príležitostiam, ja som tu napr. použila vianočnú.

 

taska

  Úplne najviac si to viem predstaviť aj na malé krabičky, z ktorých sa potom urobí adventný kalendár. Na malé tašky stačia potom nalepiť len čísla  dní a vybavené. :) Čo vy na to, vyskúšate si to? Pochválite sa fotkami na fb stránke scrapworld-u? Budem rada :)

 

Použitý materiál:

 

Ryhovacia podložka na darčekové taštičky

obojstranné papiere

Slovenské pečiatky

raznice

knihárska kosť

kliešte Crop-A-Dile

 

zuzka