Dnes netradične žiadna pohľadnica, ale skúsim vám ukázať postup, ako si vyrobiť papierovú vianočný ozdobu. Je to inak veľmi jednoduché, a najzložitejšie je vystrihnúť si 20ks papierových gulí, ktoré sa potom zlepia. Ostatné je potom „gombička“.

   

  Takže v prvom rade je potrebné vystrihnúť si z papiera podľa šablóny vianočnú guľu. Ja som použila papiere zo sady Shabby Winter od LaseroweLove. Môžete použiť mnou priloženú šablónu, alebo si kľudne vyrobte vašu. Alebo, ak máte rezací ploter, tak ho určite využite...ja som tieto moje vyrezala na ňom. Ako som spomínala, je potrebných 20ks, aby sa to na konci dalo pekne zlepiť.

  

vianocna-ozdoba
 
  
vianocna-ozdoba
 

  Každý jeden kus gule treba prehnúť na polovičku vo vertikálnom smere – čiže zhora na dol.

  

vianocna-ozdoba
 

A potom som si vzala na pomoc podložku, kde som si nastavila každú guľu na jedno miesto, aby som si vedela naniesť lepidlo od stredu po okraj...vždy každú guľu na to isté miesto.

 

vianocna-ozdoba
 

Chvíľku pridržte prstami, alebo si pomôžte akoukoľvek kancelárskou sponou, ktorá vám to pridrží, kým vy budete lepiť. Takto vám vznikne 20 „pologulí“.

 

vianocna-ozdoba
 

Keď ich budete mať všetky zlepené v strede, môžeme pristúpiť k ďalšiemu lepeniu. Treba naniesť lepidlo tak, ako je na obrázku. Opäť vám pomôže podložka, ktorá má na sebe mriežku, aby ste lepidlo naniesli na tie isté miesta.

 

vianocna-ozdoba
 

A ukladáme jednu „pologuľu“ na druhú. Snažíme sa ukladať ich na seba tak, aby boli zarovnané. A takto ich necháme poriadne preschnúť.

 

vianocna-ozdoba
 

Po poriadnom preschnutí treba spojiť samotnú guľu dokopy. Lepí sa len v strede a tiež si môžete pomôcť sponou, aby sa to riadne chytilo.

 

vianocna-ozdoba
 

Ja som dozdobila guľu buď pásikom papiere alebo stuhou, motúzikom. Cez stred som prevliekla špagát a aby sa špagát neprevliekol, na oboch koncoch je korálka.

   

vianocna-ozdoba
  
vianocna-ozdoba
 
vianocna-ozdoba
 
vianocna-ozdoba
   

Použitý materiál:

 

Sada papierov Shabby Winter

Lepidlo

podložka

 

 
zuzka