Počas minulého týždňa k Vám neputovali nijaké balíčky pre ohlásené voľno, aj keď nijaké vylihovanie na pláži sa nekonalo. Dokonca ani nožničkám a lepidlu som sa počas voľných dní nevyhýbala a dnes sa s Vami podelím o drobné nahliadnutie do takého malého kurzu scrapbookingu, ktorý som absolvovala na mládežníckom tábore.  

 

    Je to tábor pre deti, alebo skôr ten náš už je pre mládež, trpiacu svalovou dystrofiou. Pre mňa to bol desiaty rok dobrovoľníctva a popravde si už neviem predstaviť leto, bez toho týždňa, so stálou partiou rodín, ktoré sa tam stretávajú každý rok.  Je to miesto kde si rodičia oddýchnu, kým sa my asistenti staráme o ich ratolesti, je to miesto kde si chalani a tento rok aj slečna, môžu vyskúšať veci, v ktorých sú bežne obmedzení. Zahrajú florbal, vďaka špeciálnej pomôcke na vozíček, zasúťažia v živom pexese či idú na výlet, kde nebudú obmedzený schodiskom. Absolvujú v tme nočnú hru, či si len zahrajú poker alebo iné stolové hry, keď padne na svet tma.

   

   Ak by ste sa ich spýtali či pôjdu radšej pri more alebo do tábora za svojimi kamarátmi z celého Slovenska, moc váhania by tam nebolo.

    Aj keď je to banda chalanov, tvoreniu sa nevyhýbajú a tento rok si vyskúšali práve scrapbooking. Nabalila som im za dve škatule vecí, ktoré by si mohli vyskúšať, vyrobila im špeciálne „táborové“ nálepky, aby som ich odbremenila od písania. Väčšina s chlapcov má už totiž problém s pohybom rúk a tak práve my asistenti sme ich ruky a sila, kým oni vymýšľajú.

 

 

    Počas tábora som fotila a uf, fotiek je na mraky a tak len ich výber dal skupinke zabrať, ale nakoniec sme sa predsa len ocitli v jedálni za stolmi a pustili sa do tvorby.  Ako to býva, spočiatku prázdny stôl sa pomaly plnil, inštruktáž na čo sú raznice, ako sa využívajú silikónové razítka a všetky ostatné pomôcky dostala nielen mládež, ale aj ich asistenti. Pridalo sa k nám aj zopár mamičiek, ktoré vymenili rodičovský program za trochu tvorenia. 

 
tabor
 
tabor
 

    Najprv som sa trochu bála, že uprednostnia ping pong pred tvorením, ale nakoniec myslím, že možnosť spraviť si na pamiatku album sa im pozdávala. Nijaké šomranie ani útek neprišiel a dokonca sa na objektív rozdávali aj úsmevy. 

 

   U chalanov viedli prirodzene chlapčenské farby, skôr tmavé než svetlé. Papier Fireworks sa hneď rozchytal, či pri papieri Mechanic on Duty prišlo vyhŕknutie, že je skvelý k zážitkom s Oravskej dediny, kde boli pozrie na rekonštrukciu bojov. Vojenská zelená sa k ich fotkám s vojakmi prosto hodila. Ak farby, tak kolekcia Pick N Mix, mnohé obálky vznikli práve z papierov z nej. 

 
tabor
 
tabor
 
   Kým asistenti prevádzali nápady do hmotnej formy a lepili ozdoby ktoré si chalani vybrali, chlapci si prezerali ozdoby ale aj čítali texty, ktoré by mohli použiť na zdobenie. 
 
tabor
 
   Jedna z mamičiek, ktorá pomáhala svojmu synovi vystrihovať fotky, aby sa všetko stihlo pred večerou. 
 
 
 
tabor
 
   Strihanie v plnom prúde, či radosť z objaveného papiera. 
 
tabor
 
   A že nestrihali len zverenci, asistenti a mamičky, ale aj jeden otecko. Prišiel pomôcť zvyšku rodiny a zapojiť sa trochu do strihania :)
 
tabor
 
   V takomto krásnom prostredí sme sa nevyhli ani kope zvieratiek a tak papier Forest Friends tiež zožal úspech, so svojou prírodnou a zvieracou témou. 
 
tabor
 
   Z čistého stola k stolu, aký my všetky dobre poznáme. Zahádzaný papiermi a ozdobami, ale veď treba mať všetko na očiach. :) Zvyšné stoly som bohužiaľ v tejto fáze tvorenia odfotiť nestihla, ale nevyzeralo to tam o nič viac upratanejšie. 
 
   Tety čašníčky nás ohlásili na večeru a tak som stihla nafotiť len pár zviazaných albumov (ako inak, Zutter putoval na tábor tiež). Neboli ešte dokončené, ale podľa výrazov mamičiek ale i chalanov verím, že si do vnútra ozdôbky ešte dolepia. 
 
 
tabor
 
tabor
 
tabor
 
   Na albume napravo môžete vidieť ako to vyzerá, keď človek podľahne čaru enamel bodiek. Katke sa ani trochu nečudujem, že ich tam dala viac než kvietkov :)
 
Šablónky z Today is the day sa zapáčili viacerým, aj keď vnútra som bohužiaľ nestihla nafotiť. 
 
tabor
 
Dúfam, že ste si letné dni užili rovnako ak ja s týmito veselými tvárami a prajem krásne dni ♥