Tvorenie so zvieratkami z papierovej sady Cute & Co ma ešte stále neopustilo. Ako som spomínala v prvom článku  o tvorení s touto sadou, dá sa z  nej vystrihnúť toľko obrázkov, že som vybavená ešte aspoň na niekoľko ďalších projektov. Na ten dnešný som zároveň siahla na posledné slovenské materiály, ktoré pribudli v ponuke a to tehotenské výseky
 
   Modrá i ružová sú spájané s pohlavím dieťatka, ktoré budúce mamičky neraz nevedia. Napriek tomu som si pre tvorenie vybrala tehotenské výseky v modrej farbe, pretože tehotenský denník som sa rozhodla pojať v oboch farbách. Pre prípadné dievčatko i chlapčeka. Na základ albumu som využila lepenkové dosky A5 formátu a obalila ich bielym papierom. Na ne som za pomoci obojstrannej pásky prilepila o čosi menší rozmer vzorovaného papiera, tiež z kolekcie Cute & Co, konkrétne papier Cute&Co 03. Z papiera Cute&Co 07 som si vystrihla balón, ktorý sa mi k tehotenskému denníčku metaforicky hodil najviac. S obrázkami sa tvorí doslovne samo a tak som si vystrihla ešte niekoľko hviezdičiek, konárik i pierko s vtáčikom.
 
   Balón som podlepila lepiacimi štvorčekmi, aby pôsobil trošku 3D. Pozadie pod balónom som vytvorila za pomoc vyrezávacej šablóny balónov  a prešívaného kruhu. Napokon som dozdobila nápisom "tehotenský denník" na ktorý som usadila vystrihnutého vtáčika. Posledné putovali moje obľúbené enamel  bodky. 
 
tehotensky_dennik
 
   Kým zvonku denníček je v jemných modrastých pastelových farbách, na vnútro som siahla po ružových listoch so srdiečkami.  
 
tehotensky_dennik
 
   Okrem týchto listov som si vytvorila niekoľko predeľovačov. Kombinovala som modré tehotenské sk výseky s ružovými prešívanými kruhmi a ozdôbkami zo sady, prípadne ten z nasledujúcej fotky je vzorovaný kúsok, ktorý ste si mnohí mohli nájsť ako darček k objednávke. 
 
tehotensky_dennik
 
   Prvá sekcia s názvom "9 mesiacov čakania" obsahovala niekoľko strán, či už bielych na vloženie tehotenského testu, či popísania, ako budúca mamička prišla na to že je tehotná, ale aj rôzne inak označené a ozdobné listy na písanie. 
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
 
  Na prípadnú drobnú fotku ultrazvuku som pridala aj takýto výrezaný tvar tehotnej ženy, dozdobený rovnako papierovým výsekom z tehotenskej slovenskej sady. 
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
   Ďalšie predeľovače oddeľovali jednotlivé trimestre, opäť jednoducho zdobené len zo sady Cute a Co. 
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
tehotensky_dennik
 
   Posledný predeľovač je pre dodatočné zaznamenanie pocitov z pôrodu a miesta pre zápisky z  nemocnice. 
 
tehotensky_dennik
 
   Po vytvorení všetkých listov som celý denníček zviazala krúžkovou väzbou, za pomoci stroju na viazanie. V tomto prípade to bol Cinch. Doplnili sa mašličky a denníček je hotový. 
 
Použitý materiál:
 
Lepenka A5
sada papierov  Cute & Co ( konkrétne papier Cute&Co 03 a Cute&Co 07 )
viazací stroj Cinch
slovenské tehotenské výseky - modré
enamel bodky
obojstranná páska
vyrezávacia šablóna - oblaky
vyrezávacia šablóna - prešívané kruhy
listy do zápisníka - ružové srdcia
3D štvorčeky na lepenie
 
 
Krásny deň všetkým a príjemné tvorenie ♥