Keď som začína so scrapbookom, veľa mi k šťastiu a tvoreniu nechýbalo. V tom čase na Slovensku ešte nebol jediný obchod a tak zohnať papier, predstavovalo kúpu baliaceho papiera a bola som spokojná. Preto niečo také ako vyrezávacie šablóny boli v mojich očiach luxus, že veď mám nožnice predsa. Teraz keď si na to spomeniem, tak sa usmievam, aké to bolo milé a nevinné, netušiť ako sa závislosť menom scrapbook dokáže rozmohnúť.

 

   Pravda je, že som nikdy šablóny naozaj nemala v pláne kupovať, keďže som si kúpila plotter z druhej ruky a radostne používala ten. Šťastne som ale vyhrala vyrezávací stroj a to som bola ešte stále v tom, že mi predsa stačia embosingové kapsy. Potom som si ale zaobstarala prvú šablónu a čo nasledovalo? No asi si viete predstaviť, že potom to už išlo.

 

   Kým ich bolo pár, moc som nad skladovaním neuvažovala, hodené v pôvodných obaloch som ich až tak často zase nevyužívala, ale časom to vyberanie zo sáčku a dávanie zase do sáčku začalo byť trochu zbytočne otravné. Keď som začala uvažovať, ako ich uskladniť, nechcela som nič, čo zahŕňa obaly, ani nič čo treba otvárať. Prosto niečo rýchle a praktické. Kúpila som si najprv len plochu maganetického pásu a uložila to na to. Pás je ale sám o sebe mäkký a pri takom rozmere sa mi to neustále prehýbalo a ani to nebolo praktické. Niesla som šablóny deťom do tábora a vtedy som si povedala, že keď sa vrátim, konečne ich dám na poriadok nejako rozumne, tak sa dnes s Vami o moje skladovanie podelím. 

 
organizovanie_sablon
 
 

  Rozhodla som sa magnetické pásy rozstrihnúť. Chvíľu som uvažovala nad vhodným rozmerom, aby nebola plocha primalá na niektoré šablóny a nakoniec som skončila pri zmenšenom formáte A5. Zo strany sa na plochu dá pekne ceruzkou rysovať, takže som si veľký kus magnetického pásu rozdelila. 

 

organizovanie_sablon
 

Dostala som dve plochy a prebytočný pásik, ale nevyhodila som ani ten, veď magnet a ešte taký tenký sa na niečo hodiť bude.

 

organizovanie_sablon
 

  Magnetické pásy sú magnetické len z jednej strany. Na tú druhú, nemagnetickú, som použila obojstrannú pásku, po celej ploche. Pre istotu som na niektorých miestach využila aj pevnejšie lepidlo.  Následne som tieto časti prilepila na lepenku, práve preto, aby doštičky boli spevnené a neohýbali sa. Môj formát lepenky bola na pol zrezaná A4, takže A5 rozmer. 

 
organizovanie_sablon
 

   Pre mňa bolo hotovo. Chvíľu som uvažovala, že si na hornú časť spravím drobný vyčnievajúci štítok a označím si jednotlivé doštičky, ale nakoniec som od toho upustila. Stále nemám toľko šablón aby som ich mala zoradené tematicky a tak by boli štítky skôr zavádzajúce, než prospešné. Možno raz, keď ich bude viac. 

 
organizovanie_sablon
 

   Ukladací priestor pre šablóny už je, už len krabičku. Mám istú predstavu, zatiaľ len v hlave a tak sú zatiaľ uložené v drevenom polotovare, ktorý som našla doma a zatiaľ stačí na ich uloženie. 

 
organizovanie_sablon
 
   Ak padol zrak na niektorú zo šablón, mnohé sa dajú násjť aj v ponuke
 
 
organizovanie_sablon
 

Ako skladujete šablóny Vy? V pôvodných obaloch, kapsách či nejako inak?

Podeľte sa s ostatnými o svoju organizáciu, či už v komentári alebo pokojne aj na facebooku