Pred dvoma týždňami som bola na svadbe mojej dobrej kamarátky a viete ako to je s tým, že obuvníkove deti chodia bosé? No, neurobila som jej nijakú pohľadnicu. Nestíhala som, lebo som jej chcela radšej urobiť album (na poslednú chvíľu ako inak :) ) a povedala som si, že prianie napchám aj do exploding boxu. Ehm...nakoniec som tam ledva napchala žreby namiesto kvietkov a peniaze. Kúpila som žreby nevhodnej veľkosti, ešteže sa dali trošku obstrihať :D
  
  Kým sebe som pohľadnicu na svadbu neurobila, minulý týždeň ma o jednu svadobnú poprosil kamarát. Potreboval ju pre maminu a jediná prosba bola, nech nie je taká klasická. Akože štvorec alebo obdĺžnik. Priznávam, strihať pohľadnicu do tvaru srdca sa mi nechcelo, radšej som otvorila pinterest a skúsila niečo nové. Takže prianie bolo tvarovo klasické, ale s troškou "mechaniky". 
 
pohladnica
 
  Ako základ som využila papier Truly Yours 03 a výseky som si vystrihla z papiera rovnakej sady, číslo 07. Dozdobila labuťami a kvietkami
 
pohladnica
  

  Pohľadnica bola hotová a mne zostalo dosť z nastrihnutého papieru i výsekov. Tak som si povedala, že ho rovno miniem, lebo na kôpke mi už ležalo priveľa načatých papierov a viete ako to je. Dáte to do krabice a zabudnete, že ste niekedy taký papier pomaly držali. 

   

   Rozhodla som sa vytvoriť shadow box card. Prípadne tunel card. Našla som tento typ pod oboma názvami. Ide o pohľadnicu, ktorá je v zavretej verzii pekne ploská a vhodná  na vloženie do obálky. Keď sa ale otvorí, je tam 3D efekt, ako vidno na fotke kúsok nižšie. Keďže sa mi výsledok páčil, rozhodla som sa vám nafotiť i postup, keby ste si to chceli vyskúšať tiež. 

 
pohladnica
 
  Potrebujete dva rovnako veľké kusy, ktoré budú tvoriť pohľadnicu. Rozmery si môžete prispôsobiť podľa potreby. Tie moje boli 21 x 14 cm. 
 
pohladnica
 
  Jeden z papierov som si prehla v polovici a vytvorila tak klasický základ na prianie. 
 
pohladnica
  
   Potom som si z jednej strany odrezala 1 cm. Mohli by ste to samozrejme skrátiť rovno a upraviť si papier hneď na začiatku, ale mne sa to takto robí lepšie. Lebo papier prehnem ľahšie v polovici a nemusím na to myslieť dopredu. 
  
pohladnica
 
pohladnica
 
pohladnica
 
   Potom som si vzala druhý pripravený papier a na ryhovacej podložke spravila ryhy na ohnutie. Prvý je 1 cm, potom 9,5 cm a potom znovu 1 cm. 
 
pohladnica
 
  Po ohnutí to vyzerá takto. 
 
pohladnica
 
   Následne som si vyrezala do tohto papiera okienko. Môžete použiť samozrejme iný tvar, podľa svojej predstavy. Ak si všimnete na fotke naľavo, je tam kúsok odstrihnutého papiera. Vo videu, ktoré som pozerala spomínali, že úplný kúsoček z toho ľavého pásika je fajn odstrihnúť, že to lepšie funguje. Tak to tak tiež robím, aj keď bez toho odstrihnutia som to vlastne ani neskúšala :D
 
pohladnica
 
  Na ľavú stranu, viď foto, som si dala obojstrannú pásku. Je nutné aby to poriadne držalo, takže ja som si tam pre istotu dala i trošku tacky glue lepidla.
 
pohladnica
 
  Zobrala som si prvý pripravený papier a položila tento druhý naň. Na tú kratšiu stranu. 
 
pohladnica
 
   Potom som len ľavú stranu preklopila doprava cez lepivý pásik. 
 
pohladnica
 
   Dostala som takýto čiastočný základík pre pohľadnicu. 
 
pohladnica
 
   Potom treba pripravený základ otočiť, aby ste ho dostali ako je na fotke nižšie. Znovu prichádza na rad obojstranná páska a troška lepidla. 
 
pohladnica
  
   Najprv treba preložiť pravú časť doľava a potom tú na ktorej je lepidlo na ne. 
 
pohladnica
 
   A shadow box základ pre pohľadnicu je hotový. 
 
pohladnica
  
   Ako som spomínala vyššie, na ozdobovanie som použila rovnaký papier ako na prvú pohľadnicu - Truly Yours 03 a výseky z papiera čísla 07.  Párik som podlepila penovými štvorčekmi, šuchla pod nich gázu a dozdobila ružičkami
  
pohladnica
  
   Pohľad na prianie keď je zložené. 
 
pohladnica
 
   Pred zdobením okienka som si do vnútra nalepila ešte kus vzorovaného papiera. A potom som zdobila konárikmi, labuťami, perličkami a srdiečkom. Ako posledný som otlačila nápis zo slovenskej pečiatky. A bolo hotovo :)
 
pohladnica
 
pohladnica
 
pohladnica
 
pohladnica
 
  Použitý materiál:
   
obojstranný papier Truly Yours 03 
obojstranný papier -  Truly Yours 07
 lepenkový výrez - labute  
kvietky rôzneho druhu
obojstranná páska
ryhovacia podložka
Tacky Glue lepidlo
StazOn poduška čierna
slovenská pečiatka 
3D štvorčeky
 
Majte krásne dni ♥
  
yka