Včera bol Valentín, pre mnohých o čosi viac romantický deň, než tie ostatné a nepochybne sa i tento rok rady budúcich neviest o niečo rozšírili. Preto je dnešný príspevok o takom malom „šití“ svadobných šiat, aj keď podľa tohto postupu si vyrobíte stuhový odev akejkoľvek farby.

 

   Pre tvorbu potrebujete:

  • Stuha ( 1cm - 1,5 cm široká na takúto veľkosť postavy)
  • Tavná pištoľ
  • Postavička so šatami (vytlačená, lepenkový výrez, z razítka...)
  • ozdôbky (napr. perličky, kvietok)

 

   Pri samotnom podklade šiat, je  možnosti celý rad. Môžete si obrázok vytlačiť na tlačiarni, použiť razítko ako ja v návode, alebo pokojne môžete šaty vytvoriť aj na lepenkový výrez. 

 

   Samotná tvorba šiat nie je žiadna presná veda. Ja osobne postupujem od najtenšej časti šiat pomaly dole, šaty lepím intuitívne. Zakončenie je dobré z druhej strany šiat či lepenkového výrezu, nech to máte pekne ukončené. Viac si môžete pozrieť priamo vo videu:

 

 

   Okrem šiat vytvorených za pomoci razítka, som vyskúšala šaty spraviť aj na lepenkový výrez bočne otočenej nevesty a na efekte to nijako neubralo. Obe ozdoby skončili na svadobných plánovačoch.

 

stuhovesaty

 

   Na tvorbu plánovačov som použila v oboch prípadoch krásne romantické papiere od Craft & You. Vnútro je vyplnené potlačenými papiermi s ružičkami a celé plánovače sú zviazané Zutterom. (momentálne vypredaný, ale opäť bude :) ) Veľkosť použitých krúžkov je . Na prednej strane okrem samotných párov nechýbajú rôzne kvietky, perličky či lepenkový rámik vintage a Fioretta.

  

stuhovesaty
 
stuhovesaty
 
stuhovesaty
 
stuhovesaty
 
 
Všetkým prajem príjemné hranie sa na módneho návrhára a krásny tvorivý deň.