Ahojte. 

 

  Dnes si vytvoríme pohľadnicu s pomocou  jednoduchých krokov a verím, že sa vám bude táto technika páčiť a vyskúšate si ju aj vy.

  

  Budeme potrebovať tieto základné pomôcky

 

 pohladnica

 

  V prvom rade som si na papier naniesla antistatický prášok, aby sa mi embosovací prášok nenaniesol všade na papier. Potom som si naniesla vzor pečiatky na papier.

  

  TIP: ak máte na pečiatke časť, ktorú nechcete preniesť na papier, stačí ju prelepiť páskou, ja som použila tú, ktorá sa používa pri maľovaní stien.

 
 
pohladnica
 

Následne som na pečiatku na papieri naniesla embosovací prášok.

 

pohladnica
 

Ten som zahriala horkovzdušnou pištoľou.

  

TIP: pištoľ pred samotným zatavením embosovacieho prášku zahrajte na vyššiu teplotu – fúkajte si vzduch na ruku a keď pocítite, že je dostatočne horúci, môžete ho použiť. Pozor aby ste sa nepopálili! Neodfúkne vám embosovací prášok z pečiatky.

 

pohladnica
 

Potom som pomocou tupovača sa podušky naniesla trocha prevej farby na „za-embosovaciu“ pečiatku.

 

pohladnica
 

  Vymenila som si podušku na tupovači a naniesla som druhú farbu na pečiatku. Ako vidíte, nenaniesla som farbu na celý papier. Na voľné miesta budem ešte farbu nanášať, ale tak trocha inak :)

 

pohladnica
 

Milujem slovenské pečiatky. A tak som jednu použila aj sem.

 

pohladnica
 

  Ako som už spomínala, čisté miesta na papieri si zafarbím...ale tak trocha inak...mám rada „fŕkance“. A tie si vytvorím tiež pomocou druhej farby distress oxide. Nanesiem si trocha farby na povrch, ktorý nesaje vodu a nanesiem na ňu trocha vody. A pomocou štetca vyrábam fŕkance...:).

 

pohladnica
 

  Pred tým si však kvetinu zakryjem papierom, aby sa mi tam tie fŕkance nedostali. Zasuším horkovzdušnou pištoľou.

 

pohladnica
 

Trocha si obzvláštním vzhľad papiera tým, že ho prejdeme ničičom na okraj.

 

pohladnica
 

  A ako posledné nalepím na zadnú stranu papiera 3D penovú pásku. Takto vytvorený papier som nalepila na základ pohľadnice formátu 10,5x15 cm

 

pohladnica
 

A hotovo:

 

pohladnica
 
pohladnica
 
pohladnica
 
pohladnica
 
Majte pekný deň.
 
 
zuzka