Blížia sa rôzne sviatky - Veľká noc, neskôr deň matiek, ale aj deň otcov, narodeniny, meniny...v zásade je to jedno kto oslavuje. Buďme pripravení a vyrobme si papierové tašky, do ktorých im môžeme vložiť drobnosť pre radosť.

 

Naučím vás zhotoviť  papierovú tašku pomocou ryhovacej podložky na obálky. Nie je to nič zložité tak poďme na to.

  

Budeme potrebovať papier s veľkosťou 30x30 cm. Výber nechávam na vás, zvolíte si ho podľa príležitosti.

  

Vezmete si ryhovaciu podložku na obálky a naryhujte si papier tak, ako je naznačené na obrázku. Čiže začnite:  3“ pootočiť papier 1 ½“ pootočiť papier 3“ a nakoniec opäť 1 ½“.

 
diytaska
  

Papier teraz otočne z druhej strany a ryhujete podľa prvého vzoru. Čiže tam kde sme dali 3“ opäť použite 3“ a tam kde 1 ½“ tak tam použite 1 ½“ .

  

Samozrejme, okrem ryhovania nezabúdame stlačiť „výrez“, tak ako na obrázku.

 

diytaska
 

Každý vzniknutý roh prejdite kosťou a vytvorte ryhu, aby sa nám potom ľahko dal tento roh ohnúť.

 

diytaska
 

Po naryhovaní nám vzniknú na papieri 2x dve strany. Jedna so širšími časťami a jedna z užšími časťami. Papier si nastrihneme na tej širšej strane (obe strany).

 

diytaska
 

Papier si otočíme na užšiu naryhovanú čast a odstrihneme „nepotrebný“  kus papiera tak, aby sme ponechali aspoň 1cm od naryhovania ...aby sa jednotlivé strany potom dali zlepiť dokopy.

  

diytaska
 

Z jednej tej širšej strany som si odstrihla narychovaný trojuholník, môžete ho tam aj nechať, ale ja som ho šupa dole :)

 

diytaska
 

A naneste lepidlo na vzniknuté boky tašky. Ako vidíte, je možné použiť obojstrannú  pásku alebo klasické tekuté lepidlo. 

 

diytaska
 

A nalepí sa užšia časť k širšej časti.

 

diytaska
 

Po nalepení všetkých častí sa ručne vytvorí záhyb, aby taška vyzerala ako taška a vlastne hotovo. Ostávajúci trojuholník ohnite, aby sa taška „zavrela“ . Môžete použiť suchý zips na uzavretie tašky alebo môžete použiť dierkovať a špagátik.

 

diytaska
 

Dozdobenie je už potom na vás a na akú príležitosť tašku vytvárate.

  

diytaska
 

   

Použitý materiál:

  

Ryhovacia podložka na obálky,

Papier,

Lepidlo Magic,

Obojstranná páska,

Dierkovač,

Kvety,

Slovenské pečiatky,

  

zuzka