Deň otcov sa blíži...nezabúdajme na nich...sú pre nás dôležití tak ako naše mamy. Tento rok sa oslavuje deň otcov 16. júna. Skúsme im vytvoriť album, kde im môžeme vložiť rôzne fotografie...vnúčeniec, vás ako detí, celej rodiny... proste kohokoľvek a verte mi, budú mať obrovskú pamiatku. V dnešnej dobe sa fotky len fotia a ukladajú na PC, alebo sa pozerajú cez mobil. Že to nie je ono! Môžeme sa vrátiť do čias, keď sa listovalo v albume...a nemusí byť ani veľký, hrubý, stačí pár momentiek.

 

  Jeden taký som vytvorila v „chlapských“ farbách... a ukážem vám postup ako na to. Je to veľmi jednoduché, ale výsledok bude stáť za to.

 

  Dnes bude v hlavnej úlohe úžasná pomôcka na tvorbu akýchkoľvek obálok - Ryhovacia podložka na obálky a samozrejme papiere. Ku každej ryhovačke je pribalený aj letáčik, kde si viete zistiť v cm veľkosť obálky, k nej veľkosť papiera a kde začať ryhovať, aby vám nakoniec vyšla požadovaná obálka. Na internete existuje množstvo videí ako ryhovačku používať. Stačí raz vidieť a už budete vedieť ako na to.

 
Nazov obrázku
 

  Čiže najprv si musíte zistiť, akú veľkú chcete mať obálku. Potom si treba pozrieť, akú musí mať veľkosť papier. Podľa potreby treba papier odrezať a ako posledný údaj je, kde na ryhovačke začať, aby sa spravila prvá ryha a „vystrihnutie oblúčikov“, ktoré potom formujú celú obálku.

 
Nazov obrázku
Nazov obrázku
 

  Ja som si vytvorila 4 obálky rôznych do hneda ladených papierov.

 
Nazov obrázku
 

  Každú obálku treba po „bokoch“ zalepiť obojstrannou páskou, aby držala svoj tvar.

 
Nazov obrázku
 

  Takto sú pripravené všetky 4 krásky vedľa seba:

 

Nazov obrázku
 

  Na spodok prvej obálky treba nalepiť obojstrannú lepiacu pásku a druhú obálku treba opatrne nalepiť na prvú tak, aby „otvárateľná“ časť lícovala so spodným trojuholníkom prvej obálky. Samozrejme netreba zabúdať na to, aby boli obálky v jednom smere otvárateľné. Aby sa nestalo, že nešťastnou náhodou otočíte obálku a otvor obálky bude na spodnej časti.

 
Nazov obrázku
 

  A opäť na spodok druhej obálky treba nalepiť pásku a treba zopakovať nalepenie ďalšej obálky ... A pokračovať kým sa nenalepia všetky 4 obálky. Vlastne sa poskladá leporelo.

 
Nazov obrázku
 

   Leporelový album si otočím na druhú stranu, tak aby som mala otvory jednotlivých obálok na spodku a pri každom „záhybe“ obálky nalepím washi pásku.

 

Nazov obrázku
 

  A poskladám obálky z prava do ľava ...poslednú na tretiu, obe na druhú obálku a všetky 3 na prvú až vznikne poskladané leporelo :)

 

Nazov obrázku
 

  Aby sa mali kde nalepiť fotografie, vystrihla som si papiere o rozmere, aby  sa mi zmestili do obálky. Okraj každého papiera som pomocou tupovača trocha nafarbila. A do stredu každého papiera som dala priechodky pomocou kliešťov na priechodky. Do každej tejto priechodky sa môže dať stuha, šnúrka, motúzik ... čokoľvek čo pomôže papier z obálky jednoduchšie vytiahnuť.

 
Nazov obrázku
 

  Papieriky na fotky sa zasunú do obálok ...samozrejme si pred tým nezabudnite na papieriky aj nalepiť fotografie.

 

Nazov obrázku   
 

  Aby sa obálky neotvárali, vytvorím takýto papierový držiak zo zvyšného papiera. Ten sa bude nasúvať na celý album.

 
Nazov obrázku
Nazov obrázku
 

  A aby to aj pekne ukázalo, trocha si tento papierový držiak ozdobím. A keďže tvoríme pre otcov, tak ho ladíme do takých farieb a ozdôb. Úplne ideálne sú 3D stavebnice, ktoré nájdete v sekcii Papiere A4 na Scrapworld.sk...Na výber je dostatok vzorov a je to fakt super pomôcka pri tvorení.

 

Nazov obrázku
Nazov obrázku
 

  Samozrejme si môžete takýto mini obálkový album vytvoriť aj na inú príležitosť. Budem rada ak sa pochválite :)

  

Použitý materiál:
 
Ryžovacia podložka na obálky
Papiere
Obojstranná lepiaca páska
Tupovač
Razítkovacie podušky
Priechodky
Kliešte na priechodky
Stuha, šnúrka, motúzik
3D stavebnice
 
zuzka