Internet ako aj svet vonku za oknami je plný inšpirácií. Youtube je večný kamarát aj požierač času, vie čo ponúknuť hneď do ponuky „Odporúčané“ aby zaujal pozornosť. Tak nejako som sa dostala k zaujímavej inšpirácií k tvoreniu s fóliami.

 

   Možno ste i vy zahliadli krásne projekty tvorené laminovačkou a fóliami, ale nie je to jediný spôsob, ako sa pohrať s trochou lesku. Je tých spôsobov viac než dosť a ja som sa pustila do skúšania jednotlivých techník. A samozrejme sa s Vami chcem o tieto možnosti postupov podeliť.

 

   Video na ktoré som narazila obsahuje 5 postupov a pokiaľ si ho chcete pozrieť, tak nech sa páči:

 

 

   Vyskúšala som dva postupy, jeden z videa a jeden, ktorý ma napadol popri jeho pozeraní a dnes sa s vami podelím o dojmy hneď z prvého, na ktorý potrebujeme len pár pomôcok.

 

Potrebujeme:

 

postup_folie
 

   Na vybrané razítko si nanesieme lepidlo. Lepidlo z videa od firmy IndigoBlu, nájdete aj v našej ponuke eshopu. Lepidlo som zľahka nanášala po razítku. V tomto smere odporúčam skôr Blendin Foam (prípadne nejakou hubkou), nech lepidlo nanesiete rovnomerne. 

postup_folie
 
   Razítko na ktorom je lepidlo nanesieme na miesto, kde motív chceme. Nezabudnite si hneď razítko od lepidla umyť.
 
postup_folie
 
   Priložíme fóliu. Farebnou lesklou časťou hore.
 
postup_folie
 
   Než stiahnete fóliu z motívu, je potrebné otočiť papier a napríklad knihárskou kosťou a lebo niečím iným poprechádzať po papieri. Znovu si otočíme papier časťou kde je zlatá fólia, tam rovnako, ale opatrne, prejdeme po povrchu. Skúšala som to viac krát a stačilo mi zatlačiť aj rukou, prípadne len zľahka prejsť kosťou. Potom pomaly stiahneme fóliu z motívu.
 
postup_folie
 
 Na fotke nižšie vidíte môj prvý pokus. Vyšlo to pekne, až na časť jedného krídla, kde som štetcom nenaniesla poriadne lepidlo a slabo to tam chytilo. Ak máte lepidlo v pere, môžete po danom mieste prejsť perom a len priložiť kus fólie a dorobiť chýbajúce časti.
 
postup_folie
 

   Polus číslo dva už som spravila nanášačom a lepidlo som na razítko dostala rovnomerne skoro po celom povrchu. 

 
postup_folie

 

   Prvý spôsob využitia fólie odskúšaný a prináša možnosť, využiť množstvo razítok a premeniť ich na takéto lesklé ozdobenie projektu. Na využitie trochu náročnejšie pre nutnosť pekne naniesť lepidlo, ale možno to chce len viac praxe :) 

   Onedlho sa vidíme pri pokračovaní skúšania techník s fóliou.

 

 

Prajem krásny tvorivý deň.