V sobotu sa vydáva jedna moja kamarátka a to je dobrý dôvod vyskúšať si výrobu nejakého nového typu pohľadnice. Tak som otvorila pinterest a pozerala si nejaké tie obrázky s náčrtmi, nech si nejaký skúsim. Napokon som našla jednu skladanú pohľadnicu a rozhodla sa s vami podeliť, aj keď o upravenú verziu.
  
  Upravenú v zmysle, že pôvodná veľkosť bola obrovská. V poskladanom stave 18 cm, čo mi prišlo príliš veľké na prianie a ani do obálky by sa mi to nezmestilo. Tak som si to prepočítala a pomenila rozmery tak, aby to vyšlo na 14 cm a strčilo sa do obálky 15x15 cm. 
 
  Takto vyzerá môj nakreslený náčrt. Základná plocha je 20x14 cm. Prerušovaná čiara sa ohýba, tá celá reže. 
 
pohladnica
 
  Nožíkom som si spravila čiaru ktorá sa reže a zvyšok som naryhovala na ryhovacej podložke. Samozrejme to ide aj bez nej, ale je to skvelá pomôcka ktorá spraví ohyby presne a rýchlo. 
  
pohladnica
 
   Následne som si všetko poohýbala. Tu je fotka, do ktorej strany jednotlivé ohyby prehnúť. Samotné rozmery pohľadnice si samozrejme môžete tiež upraviť podľa potreby. Je tam jednoduché pravidlo. Rozmer ktorý má byť konečný (kratšia hrana), v tomto prípade 14 cm, je zároveň rozmer ktorý režete v strede. Tá čiara. Dokopy musí mať tiež 14 cm v toto prípade. Aby ste vo výsledku dostali štvorec. 
 
pohladnica
 
  Viem že som spomínala hore svadbu, ale keďže kamarátka by sem náhodou mohla zablúdiť, pre vás som si pripravila vianočnú verziu. Mala som ešte od challenge rozložené nové papiere od Piatek 13 a tak som ich rovno použila. 
 
  Ako ústredné motívy som použila obrázky z papiera Christmas Treats 07. Kto nejaký čas blog sleduje vie, že ja toto vystrihovanie milujem. Baví ma to a rada obrázky i využívam. Takže som využila hlavne tie, trochu gázy a nápis Veselé Vianoce. Na podklad som využila tri papiere, biely štruktúrovaný papier a dva z rovnakej sady vianočných papierov  Christmas Treats
 
  Takto vyzerá zložená verzia. 
 
pohladnica
 
  Po roztiahnutí. 
    
pohladnica
 
  Samozrejme oblepiť je pekné aj zadnú stranu. Na veľkú plochu môžete napísať alebo vytlačiť a nalepiť venovanie :)
 
pohladnica
 
pohladnica
 
pohladnica
 
  Použitý materiál:
 
biely štruktúrovaný papier
Christmas Treats 07
sada papierov Christmas Treats 15,2x15,2 cm
lepenkový nápis Veselé Vianoce
ryhovacia podložka
tacky glue lepidlo
obojstranná páska
3D penové štvorčeky
gáza
  
Skladáte radi netypické pohľadnice? Kľudne sa pochváľte fotkou na našom fb :)
  
Krásny deň ♥
 
yka