Razížka od MFT sa nedajú nezamilovať. Nie som veľký vyfarbovač, som len v počiatkoch svojho tréningu, či už s fixkami alebo akvarelovými pastelkami. Napriek tomu som už pred nejakým časom neodolala a nielen do ponuky pre Vás, ale aj pre seba som si uchmatla nejaké razítka. Očarili ma sloníky zo sady Adorable Elephantsjednorožce z Magic Unicorns.

 

   Nie sú to jediné razítka ktoré mám doma, ale moc často ich nevyťahujem. Jeden deň som ale potrebovala trochu zrelaxovať pri vyfarbovaní a tak som si natlačila mix zvieratiek na papier a pustila sa do trénovania. 

 

mftrazitka
 

  Z psychickej hygieny vznikla takáto zbierka zvieratiek (bolo ich viac, ale kopa skončila v smetnom koši :D ) , z ktorých som si nejaké vybrala pre dnešné dva návody pre tvorbu pohľadníc. 

 
mftrazitka
 
   Na prvé prianie som siahla po papieri Cance, od Kesi-art.  Páčia sa mi obe strany, ale v tomto prípade vyhrala hviezdičková. Vystrihla som si obdĺžnik na pohľadnicový základ rozmer 9x13 cm a vyrezala do neho srdiečka. Niekde úplne, niekde len polovičato. 
 
mftrazitka
 
   Srdiečka, ktoré neboli vyrezané celé, som poohýbala a vytvorila si tak základ pre pozadie priania. Existuje na to šablóna, v mojom prípade som srdiečka vyrezávala plotterom. 
 
mftrazitka
 
   Pozadie som prilepila obojstrannou páskou, do stredu uložila sloníka z MFT Adorable Elephants, spolu s vyfarbenými balónmi. Sloníka som vyfarbovala akvarelovými pastelkami a štetcom. Pod sloníka putovala gáza a sloník bol lepený 3D štvorčekmi.
 
mftrazitka
 
   Nakoniec som vyfarbila ešte niekoľko motýľov z rovnakej sady razítok a doplnila slovenským razítkom - všetko najlepšie. A prvá pohľadnica bola na svete. 
 
mftrazitka
 
    Na druhú som využila razítka jednorožcov - MFT Magic Unicorns. Na akvarelový papier vyššej gramáže som za pomoci horúceho embsosingu otlačila dúhu a niekoľko hviezdičiek. 
 
mftrazitka
 
   Na embossovanie som použila biely prášok, ktorý sám o sebe na bielom papieri moc vidno nebolo. Štetcom som naniesla do okolia naembossovaných prvkov čistú vodu a potom využila obyčajnú modrú vodovkovú farbu. Vytieňovala som niektoré plochy na tmavšie a získala tak pozadie pre moju jednoduchú pohľadnicu. 
 
 
mftrazitka
 
mftrazitka
 
  Štvorec som prilepila obojstrannou páskou na pohľadnicový základ a jednorožca prilepila 3D štvorčekmi
 
mftrazitka
 
   Predposledným krokom bolo razítko - všetko najlepšie pod zafarebnú čas.
 
mftrazitka
 
mftrazitka
 
   Napokon som si vyfarbila ešte niekoľko hviezdičiek a dozdobila nimi okolie jednorožca. 
 
mftrazitka
 
   A pohľadnica číslo dva bola hotová. 
 
mftrazitka
 
mftrazitka
 
 
Použitý materiál:
 
silikónové razítka Adorable Elephants
silikónové razítka  jednorožce z Magic Unicorns
pohľadnicový základ 
slovenské razítko - všetko najlepšie
obojstranný papier - Cance
akvarelové pastelky
teplovzdušná pištoľ
embosovací prášok
poduška na embossing
3D lepiace štvorčeky
lepidlo Tacky Glue
akvarelový štetec
obojstranná páska
ničič okrajov
 
Všetkým krásny tvorivý víkend! ♥