Môj dnešný článok nebude o papierovom tvorení, ako je to vo väčšine prípadov. Pri tvorbe som sa zamerala na iný tovar ktorý ponúka Scrapworld. Okrem krásnych papierov na tvorenie, tu totiž nájdete aj iný krásny materiál, s ktorým viete vyčarovať malé umelecké dielo. Či už sú to kovové komponenty, výrezy z lepenky, rôzne kamienky, kvietky, stužky, pigmenty a farby.

  Všetko vám krásne poslúži pri tvorbe, či už len ako malý zaujímavý detail, alebo na vytvorenie väčšieho kúska. Ja som sa zamerala len na použitie komponentov pri dekorácii masky na tvár. 

   

  Ako základ som použila masku v tvare mačacej hlavy. Originál bola lesklá modrá maska, ktorú som ale zabudla odfotiť a uvedomila som si to až keď už bola zafarbená. V zápale tvorenia  niekedy  zabúdam fotiť.  :) Originál masku som najprv zafarbila jemnou štruktúrovacou pastou, aby som na ňu vedela ľahšie aplikovať ozdoby. 

 

  Použila som kovové komponenty, výseky z lepenky, kamienky, flitre, dekoračný kameň.. Na lepenie som použila lepidlo, ale aj štruktúrovaciu pastu, pretože sa mi niekedy osvedčí viac ako lepidlo. 

 

maska
 
Keď bolo všetko nalepené všetko som pretrela bielou akrylovou farbou, aby mi na nej lepšie chytili pigmenty.
  
maska
 
 Ako základ som použila čierny pigment s kovovým odleskom pretože na ňom krásne vyniknú ostatné farby. 
  
maska
 

  V ďalšom kroku som aplikovala práškové pigmenty. Tento krok mám rada pretože tie pigmenty dokážu skoro zázraky. Niečo fádne sa premení na niečo výnimočné. Ja obyčajne najprv aplikujem prášok a potom s rozprašovačom pridávam vodu. Je zaujímavé sledovať tu premenu. 

   

maska
 
Na zvýraznenie niektorých detailov som použila antikovaciu pastu, ktorú som len prstom jemne pretrela po niektorých ozdobách. A voila…maska je hotová. 
  
maska
 
maska
 
maska
 
maska
 
maska 
  

  Pri dekorovaní môžete staviť na symetriu a obe strany masky vyzdobiť rovnako alebo aspoň podobne, alebo popustiť uzdu fantázii a vytvoriť dve rôzne polovice.  Takto vytvorená maska môže kľudne poslúžiť na maškarnom plese alebo čisto len ako dekorácia, či už na stenu, alebo niekde v interiéri. 

 Verím že vás môj dnešný článok trochu zaujal svojou inakosťou a inšpiroval ku skúšaniu nových vecí.  

 

Použitý materiál:

 

kovové komponenty

výrezy z lepenky

rôzne kamienky

kvietky

práškové pigmenty

.rozprašovač

 

Prajem krásny zvyšok leta. 

 

anit