Ahojte tvorivé duše.

 

  Dnes vám ukážem inšpiráciu k februárovej výzve, ktorá je vyhlásená na scrapworld.sk. Témou je „Zvieracia láska“ a popri tom je potrebné vybrať si 3 povinné položky z binga. Vyberať z binga môžete po riadkoch, stĺpcoch alebo uhlopriečkou cez stred. Dostanete tak tri materiály, ktoré musíte na svojom projekte využiť.

  Ja som si vybrala posledný riadok, kde bolo potrebné využiť stuhu, papierový výrez a nápis/text.

   Tieto tri položky sú ideálne na tvorbu notesa, zošita, denníka...Môže mať rôzne mená, podstatou je však, že sa do neho píše... :)

 

  Tak poďme na to:

 

  Ako prvé je potrebné si vytvoriť základ notesa. Notes bude viazaný strojom na viazanie – Cinch, ale celé toto viazanie s listami bude ukryté za týmto základom.

 
zapisnik
 

   Vystrihnite si z hrubšieho papiera základ notesa, ktorý budem mat rozmer:18 cm (šírka) x 23cm (výška) a to 2x a jedenkrát 4 cm x 23 cm. Ja som miesto hrubšieho papiera využila staré prestieranie – čo sa dáva na stôl pod taniere. Kúpila som si totiž nové a toto mi bolo ľúto vyhodiť :)

 
zapisnik
 

  Ako „obal“ na základ notesa som použila tapetu s krásnym vzorom. Veľmi sa mi tento vzor zapáčil a bola na túto tapetu akcia, tak to chápete, že som musela kúpiť :) Vy použite akýkoľvek papier.

 
zapisnik
 

  Na vystrihnutý papier, ktorý bude tvoriť základ notesa si nalepíme obojstrannú lepiacu pásku. Lepíme ju po každej strane a aj do stredu, nech riadne drží.

 
zapisnik
 

  Nalepíme na papier, v mojom prípade tapetu z vnútornej strany, čiže zo strany, ktorá nebude viditeľná. Z papiera odstrihnite rohy tak ako je znázornené na obrázku.

 
zapisnik
 

   Nezabudnite pomocou knihárskej kosti riadne pritlačiť obojstrannú pásku.

 
zapisnik
 

   Takto bude vyzerať vnútro základu notesa po nalepení všetkých strán papiera (v mojom prípade tapety). Nebojte sa, nebude to také škaredé. Zakryjeme to ďalším papierom.

 
zapisnik
 
zapisnik
 

   A takto  má finálnu podobu celý základ notesa.

 
zapisnik
 

  Teraz si pripravíme listy do zápisníka, ktoré budú tvoriť vnútro notesa.

 
zapisnik
 

   Pomocou stroja na viazanie si vytvorte dierky tak,  ako ich budete chcieť zviazať. Ja som si dierkovače nastavila tak, aby sa vytvorili dierky do stredu v počte 8 ks.

 
zapisnik
 
zapisnik
 

  Následne som si pomocou ryhovacej podložky na obálky vytvorila dve obálky s rozmerom 14x20,3 cm. Obálky je možné pomocou tejto ryhovacej podložky vyrobiť úplne jednoducho. Stačí sa riadiť pribaleným letáčikom a je to raz dva hotové.

  Následne som obálky prederavila rovnako ako listy do zápisníka.

 
zapisnik
 
zapisnik
 

   Ďalší krok je vytvoriť si jeden „pomocní list“, ktorý sa potom k už vytvorenému základu prilepí. Rozmer tohto listu je 30,5 cm (šírka) x 21 cm (výška). Po narezaní potrebnej veľkosti ho prehnite na polovičku a tak ako samotné listy do zápisníka, aj tento list prederavte. A celé to nakoniec zviažte. To znamená – listy, obálky a tento pomocný list.

*Ja som to zviazala tak, že na vrch som dala obálku, potom išli listy a nakoniec opäť obálka. Pomocný list  ide ako posledný a musíte si predstaviť, že keď otvoríte notes, ktorú stranu papiera budete vidieť...tak ten pomocní list treba otočiť.

 
zapisnik
 

   Stranu pomocného papiera, ktorú nebude vidieť, a ktorá sa nalepí na už pripravený  základ notesa treba otočiť hore a nalepiť naň obojstrannú lepiacu pásku.

 
zapisnik
 

  A celé to nalepte na náš základ. Treba pracovať opatrne, nastavte si to do stredu až potom lepte.

 
zapisnik
 

   Keďže je to notes, pero musí byť vždy pripravené :) Preto som na voľnú stranu základu nalepila krúžok vytvorený z tapety, vo vašom prípade papiera.

 
zapisnik
 

  Tu som použila prvú povinnú položku z binga – je to stuha. Stuha poslúži na zatváranie celého notesa.

 
zapisnik
 

   Druhá povinná položka z binga je Obojstranný papier - Love Llama  Je úplne božský a použila som z neho dve krásne lamy, túliace sa k sebe :) Nad hlavy som im nalepila poslednú povinnú položku binga a to text. Že aby bolo jasné...ide o notes.

 

  A tu je pár záberov z notesa. Ak by vám nebolo niečo jasné, neváhajte a kontaktujte ma :) Rada odpoviem.

 
zapisnik
 
 
zapisnik
 
 
zapisnik
 
zapisnik
 
zapisnik
zapisnik
 

Použitý materiál:

 

Strojom na viazanie – Cinch

Obojstranná lepiaca páska

Knihárska kosť

Listy do zápisníka

Ryhovacia podložka na obálky

Obojstranný papier - Love Llama 

Obojstranný papier - Love Llama 02

Krúžky na viazanie

 

zuzka