O pár dní sú tu Vianoce a možno aj vy stále nemáte nakúpené či vyrobené darčeky pre všetkých, ktorých chcete obdarovať. Možno nie je problémom ani ten čas, kedy darček zháňať, ako myšlienka, čím milovanú osobu potešiť. Dnes som si pre Vás pripravila prvú predvianočnú inšpiráciu, ktorou môžete potešiť vášnivého cestovateľa či cestovateľku.

    Scrapbook bol a stále je, pre mňa spôsob ako si uchovať viac ako len fotky. Ak tvorím pre seba, píšem si kopu poznámok, maličkostí ktoré niekto povedal či sa stali, na ktoré by som možno o pár mesiacov zabudla a nikdy viac si nespomenula. Rovnako tak si odkladám lístky, keď aj do obyčajného kina, keby sa náhodou zišli, lístky z dopravy či vstupenky z podujatí.

    Cestovný album do ktorého som sa pustil pár dní dozadu síce nie je pre mňa, to by bol vo veselších farbách, ale scrapbook ducha som sa ani tam nevzdala a musela nechať viaceré miesta pre odkladanie maličkostí, zapísanie, kam človeka nohy doviedli a s kým. Ale od začiatku....

 

cestovnyalbum
 
cestovnyalbum
 

   Album je darčekom pre osobu staršiu než som ja a mal byť tak trochu elegantnejší a nie plný farieb a hravosti. Preto som zvolila papiere zo sady Old World Travel od Carta Bella. Papierom s mapkou som potiahla lepenku, ktorá poslúžila ako základ pre dosky. Na zdobenie som využila obľúbené lepenkové výrezy, nadpis Album, fotáčik a ako podklad som použila cestovateľské kartičky. Visačka sa niekde doma potuľovala a kartička pod ňou je tiež z kolekcie Old World Traveler. Mám rada dosky ktoré človek môže ochytať, potešiť sa ručnou prácou a tak som pridala i svorku brads či samolepiaci kamienok.

 

    Stany v albume sú prevažne čisté, na lepenie fotografíí a nalepovanie lístkov čí písanie, ale pre oddelenie jednotlivých ciest som album predelila na niekoľko častí, pričom každá cesta dostala svoj ozdobený oddeľovač. Podstatou neho bol práve priestor na krátky text a obálka alebo kapsička na zasunutie drobností z cesty. Predeľovačov bolo niekoľko a tu je aspoň pár z nich pre malú inšpiráciu. Všetky sú zdobené z rovnakej kolekcie papierov, ozdobené lepenkovými výrezmi, enamel bodkami, twine motúzom či ozdobené razítkami. 

 

cestovnyalbum
 
cestovnyalbum
 
cestovnyalbum
 

   Cestovatelia sa anglických textov neboja a tak som si pre tvorenie vytiahla aj papier Moments of life a povystrihovala rôzne frázy, ktoré som použila na zdobenie. 

 

cestovnyalbum
 
cestovnyalbum
 
cestovnyalbum
 

   Na dosky som napokon z vnútra dorobila mapu, na vyznačovanie miest kam už cestovateľka zavítala. Pre zviazanie albumu som použila stojček Zutter a krúžky veľkosti 1´ biele. 

 

  Aj keď do sviatkov je to naozaj len pár dní, verím že ak sa ešte len chystáte niečo tvoriť, všetko stihnete a prajem príjemné tvorivé dni.