Niekedy na vytrhnutie z tvorivej krízy stačí jedna pekná sada papierov. To je prípad posledných dní, kedy nech som siahla na čokoľvek, nič som nedolepila, nešlo to. Odkedy ale ohlásili novú sadu Beautiful Moments od Lexi design, fakt som sa tešila kedy ju bude môcť rozstrihať, hlavne tie ich vystrihovačky. Takže len čo papiere docestovali, hneď som si jednu sadu uchmatla pre seba a po dlhom čase tvorila len tak, lebo pekné papiere. :D 

   

  Aj keď plánujem zvyšky sady použiť aj na iné projekty, vzniklo niekoľko exploding boxov, ktoré postupne na blog pridám ako malú inšpiráciu  na tvorenie s touto nádhernou sadou, ktorá sa hodí nielen k svätému prijímaniu, krstu a birmovke, ale sú v nej aj krásne svadobné a zamilované motívy. 

 
explodingbox
  
  Na ozdobenie vnútra som využila obrázky z papieru Beautiful Moments 05 , ktoré som zvyčajne podliepala penovou páskou kvôli vrstveniu. Pod obrázky som si vyrezávala vlnkovité kruhy . 
 
explodingbox
 
  Ak by ste si chceli prečítať úsmevnú príhodu, tak tou bolo robenie obálky. Ryhovaciu podložku mám už roky, ale nikdy som ju nevyužívala na robenie obálok, nebolo mi to treba a ani ma to nelákalo skúšať. Prvý raz som pomôcku na ich výrobu vytiahla pri výrobe diplomov za celoročnú účasť a tak som si povedala, že je možno čas vyskúšať aj exploding box s obálkou. Na Pintereste som videla množstvo krásnych boxov práve s touto verziou, tak som sa sama inšpirovala. 
  
  Keď som ale narezala papier a začala ohýbať, zrazu že hups, veď ono to nesedí. Šomrem, ako sa mohol výrobca pomýliť a dať tam zlý rozmer na ohýbanie... ehm... čo myslíte, ako to bolo? Samozrejme, že keď som si otvorila návod na Youtube som zistila, že som pomôcku používala zle. :) Ešteže sú tie videá. :) 
   
explodingbox
  
explodingbox
  
explodingbox
  
explodingbox
 
  Do stredu som si poskladala 3D lepenkový výrez kalich, všetko zlepila a bolo hotovo. 
 
explodingbox
 
Použitý materiál:
 
základ na exploding box
3D lepenkový výrez kalich
lepidlo Tacky Glue 
Ryhovacia podložka
penová páska
šablóna na vyrezávanie - vlnkovité kruhy . 
sada papierov - Beautiful Moments
 
Majte krásny deň ♥
 
 
yka