Tieto tri zázračné písmená asi špeciálne netreba nikomu predstavovať. Keby sa predsa len niekto nový našiel, tak tie písmená sú skratkou pre Artistic Trading Cards. Kartičky ktoré sa vyrábajú a potom vymieňajú. Dnešný článok nebude o tom ako sa tieto kartičky vyrábajú, ale o tom že nie je ATC ako ATC.    Verím že teraz ožil každý milovník kartičiek. Vo svete sa objavil nový fenomén...no možno nie fenomén a možno nie nový, ale ja som ho objavila len nedávno.

 

   Je to ATC. Že čo je na tom novinka? To posledné písmeno C nebudeme čítať ako Card ale ako Coin. Artistic Trading Coin. Teda minca. Podstata celej veci je presne taká istá ako pri kartičkách, len sa tvoria mince. Keď som hľadala nejaké informácie podľa akých pravidiel sa tvoria tak som našla len údaj o veľkosti: priemer 2,5 palca, cca 6,35cm. To bolo skoro ako hodená rukavica a ja ako distingvovaná dáma som ju samozrejme zdvihla. Keďže som netvorila na žiadnu konkrétnu tému tak som mala voľnú ruku, čo je na jednej strane fajn, ale na druhej sa nemáte od čoho odraziť.

   Prvá myšlienka bola že vytvorím zopár mincí a kto bude mať záujem tak tomu pošlem. Ešte v prvej objednávke od Ivky mi prišli nálepky ktoré sa mi veľmi páčili ale doteraz som ich akosi nevedela nikde použiť. Opäť sa mi dostali do rúk a ako som tak dôkladne skúmala  každú jednu nálepku tak sa mi vyjasnilo. Presne som vedela čo vytvorím a pre koho. Našla som si k nim vhodný doplnkový materiál a hor sa na vec.

    

Takže základ je minca s priemerom 6,35cm na ktorú som ako pozadie použila papier zo Sady papierov - Nr. 67 

   

ATC
 

  Do stredu som nalepila nálepku ktorá sa mi hodila k zámeru vytvoriť astrologickú tému.

 
ATC
 

  A na rad prichádzajú už spomínané Nálepky - Moonchild 03, konkrétne znamenia horoskopu.Do pravej hornej časti som nalepila znamenie a pozdĺž ľavej strany zlatý pásik.

 

ATC
 
ATC
 

  Na papieri zo Sady papierov- On the bright side, som si našla vhodnú motivačnú myšlienku, podlepila ju 3D lepiacimi štvorčekmi a pridala na mincu.

 
ATC

  

Nerovnomerne som potom nalepila malé kovové kamienky.

 
ATC
  

  K horoskopu sa hodí aj trochu mágie, tak som použila moje obľúbené magické prášky Magical, odtieň  Time Travel Teal. Mincu som najprv jemne poprášila vodou a potom štetcom sem tam posypala práškom. Pre mňa je to skutočne mágia, lebo nikdy neviem, ako sa prášok spojí s vodou a ako sa rozplynie po papieri.

  
ATC

    

  Okraje mince a textu som ešte tupovala čiernou pečiatkovacou poduškou. Ét voilá..

 
ATC
 

   Vyrobila som tri mince s tromi rôznymi znameniami-Ryby, Blíženci a Strelec. Tieto znamenia som si nevybrala náhodne. Okrem miliónov ľudí prináležia aj trom konkrétnym dámam. Verím, že sa pri čítaní tohto článku práve teraz pousmiali a našli sa. Sú to Ivka, Janka a Zuzka z Design team-u Scrapworld. Moje prvé ATCoin poputujú práve im.

 
ATC
 
ATC
 
ATC
 

  Verím že ich potešia. Ja som so svojimi prvými mincami nadmieru spokojná a asi sa k ich tvorbe ešte vrátim. Ak som niekoho z vás inšpirovala k tvorbe tak len budem rada.

  

Použitý materiál:

 

Sada papierov - Nr. 67 
Nálepky - Moonchild 03
 3D lepiace štvorčeky 
magický prášok - Time Travel Teal.
tupovač
čierna poduška
 
Prajem vám krásny máj, aj keď je trochu sychravý:-)
 
anit